web
counter
2011 ENGELLİ PERSONEL MEMUR ALIMI | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

2011 ENGELLİ PERSONEL MEMUR ALIMI

Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir Köksal’ın yaptığı açıklamaya göre şu anda boş bulunan yaklaşık 26 bin engelli personel memur kadrosu var ve 2011 yılında toplu personel alımı yaparak boş olan kadrolar doldurulacak.

Köksal, düzenlemeyle kontenjan kapsamında çalıştırılan engellilerle, korumalı yerlerinde çalıştırılan engellilerin, sigorta primine ait işveren hisselerinin tamamının, kontenjan fazlası engelli çalıştıran, yükümlü olmadıkları halde engelli çalıştıran işverenlerin çalıştırdıkları her bir engelli için sigorta primine ait işveren hisselerinin de yüzde 50′sinin Hazinece karşılanmasının sağlandığını anlattı.

Kurumların boş memur kadrolarına engelliler için yılda 3 kez sınav açabildiklerini belirten Köksal, kamuda ilk defa işe alınacak engellilerle ilgili düzenlemeyle kamudaki engelli istihdamı ve kadro sınırlamasının yeniden düzenlendiğini söyledi.

En fazla engelli personel Milli Eğitim Bakanlığı’na alınacak

Halen ”kurumları bünyesinde engelli personelin çalışamayacağını” söyleyen kamu kurumları bulunduğunu ifade eden Köksal, açık bulunan 26 bin 625 kadronun, yaklaşık 10 bininin Milli Eğitim Bakanlığında, 6 bin 900′ünün Emniyet Genel Müdürlüğünde, 2 bin 800′ünün Sağlık Bakanlığı’nda, bin 600′ünün Diyanet İşleri Başkanlığı’nda, bin 600′ünün Adalet Bakanlığında ve 800′ü Tarım ve Köyişleri Bakanlığında, geri kalanının da diğer kurumlarda bulunduğunu bildirdi.

Bunlara da göz atın

1 Comment

  1. bülent

    12 Şubat 2011 Cumartesi at 11:18

    benim işe ihtiyacım var çalıişaak istiyoerum hanngi kamu sektörü olsan hazırım eşekürler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>