2016’DA BANKA PERSONEL ALIMLARI VE YENİ ŞUBELER

2016 yılında bankalar yeni şubeler açmaya ve yeni personel alımı yapmaya devam edecekler. Birçok banka insan kaynakları planlamalarını tamamlamış durumda ve buna göre bankalar yeni doğacak pozisyonlarla birlikte 2016’da binlerce yeni bankacılık elemanı alımı yapacaklar.

Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri yaptığı açıklamada bankacılık sektörünün büyümeye ve genişlemeye devam ettiğini ve şu anda bankacılık sektöründe banka şubelerinin ve banka çalışanlarının sayısının en yüksek seviyeye ulaştığını belirtti.

Banka Personel Alımları Devam Ediyor
Bankacılık sektörü önümüzdeki dönemde de büyüme ve genişlemesine devam edecek, birçok noktada yeni banka şubeleri açılacak, böylece banka personel alımları artış gösterecek. 2016 yılında bankalar bünyesinde çalışan sayısı alımlarla 172 binden 178 bine çıktı, bu sayı 2016 banka personel alımları ile daha da artacak.

Tüm Zamanların En Yüksek Banka Çalışan Sayısına Ulaşıldı
Türk bankacılık sektöründe 2009 sonunda 9 bin 27 olan şube sayısının 2010 sonunda 9 bin 465’e, 172 bin 403 olan çalışan sayısının da 178 bin 504 kişiye yükseldiğini vurgulayan Genel Sekreter Keskin, ”2010 yılı sonu, tüm zamanların yıl sonu itibarıyla ulaşılan en yüksek çalışan sayısı ve şube sayısı oldu. Bu açıdan verilerde iyileşme görüyoruz. Nüfusa oranla çalışan ve şube sayısı artıyor” diye konuştu.

Bankalarda çalışmak ve banka personel alımlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, bankalar tarafından tercih edilmek için kendilerine güvenmeli ve kendilerini alım sürecinde oldukça iyi sergilemeliler.