2013 Engelli Özürlü Kamu Memur İşçi Alımları, Boş Kadro Atamaları

284

Kamu engelli-özürlü memur personel alımları konusunda devlet önemli adımlar atıyor. 7 bin boş engelli memur personel kadrosu önümüzdeki dönemde yeni engelli personel alımları ile doldurulacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin 2013′de engelli-özürlü personel memur alımlarına devam edileceğini ve 2013’ün ilk 3 ayında boş kalan engelli memur kadrolarının tamamlanacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yaptığı açıklamaya göre 2013 yılının ilk üç ayında ikinci kez 2013 yılı için engelli memur alımı yapılacağını açıkladı. Bakan Şahin, konuk olduğu Anadolu Ajansı’nda soruları yanıtladı. “Engellilere yönelik memuriyet sınavında (ÖMSS) yeni yerleştirmeler ne zaman yapılacak?” sorusunu Bakan Şahin:

“Engellilere yönelik ilk kez yeni bir sınav sistemini test ettik. Kendimizi test ettik. Tüm engel gruplarını ayrı ayrı sınava aldık. Daha önce tek tip soru soruluyordu. Genelde de bedensel engelliler daha hızlı yapıyordu, daha yüksek puanı onlar alıyordu ve daha hızlı e yerleştiriliyorlardı. Şimdi tüm engel gruplarını kendi içinde ayrı sınava aldık.

7 bin engellimizin boş kadrosunu açtık ama ben engelli kardeşlerimize Ekim ayında ‘ikinciyi de açarız’ demiştim fakat 657 Kanunu’na göre aynı yıl iki yerleştirme yapamıyorsunuz. O yüzden Ocak ayında yani 2013′ün ilk üç ayında Devlet Personel Başkanlığı ile de görüştük ve boş kalan kadroları dolduracak şekilde ikinci bir alımı da yapacağız. O konuda hiç merak etmesinler. Başbakanımızın birebir talimatı ve birebir takibiyle bunu yapıyoruz. Gereken neyse yapılacak.” dedi.

engelli iş ilanları kamu, engelli işçi alımı, özürlü işçi alımı, işkur engelli alımı, engelli alimi

8 YORUMLAR

  1. BEN KENDİM %57 GÖRME ÖZÜRLÜYÜM VE ORTAOKUL MEZUNUYUM.GEÇEN YIL YAPILAN KURA İLE BENİM KURAM ÇIKMADI.ÜMİTLERİMİZ BİR İKİNCİ ATAMAYA KALDI İNŞALLAH ÇIKAR VE BU EZİYETTEN KURTULURUZ DARISI TÜM ENGELLİLERİMİZE BAŞARILAR VE İYİ KURA LAR İNŞALLAH YERLEŞİRLER.
    TLF:05443047140

  2. BEN KANSERİ YENDİM AMA BU DEFADA İŞSİZLİK BELİMİ KIRDI İKİ ÇOCUGUM VAR BİRİ OKULA GİDİYOR BANA DEVLET ÖZÜRLÜ MAAŞI BAGLADI AMA EVDE KİRA YETİŞMYOR İLGİLİLERE DUYURULUR İŞ ARAMAYA GİDİYORUM TAMAM DİYOR ÖZÜRLÜ RAPORUMA BAKINCA YÜZDE 80 İ GÖRÜNCE VAZ GEÇİYOR TEŞEKKÜRLER

  3. tekrar tercih yapılmayacakmı ömss ye girdik ama 2.tercihdede yerleşemdm artık özelde çalışmak istemiyorum haklarımız yok hiç aldığımız para çok düşük bir çocuğum var onu okutmak istiyorum ..ne zaman olcak 3. tercih yüzde:50 engelliyim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here