free web stats

2016 Yeni İşsizlik Maaşı, Asgari Ücret Etkisi

Çokça konuşulan asgari ücret zamları sizlik maaşını da etkiledi. 2016 yılına girilmesiyle birlikte hükümet askeri ücret vaadini yerine getirerek asgari ücrete yüzde 30 zam yaptı. Asgari ücrete yapılan bu yeni zam doğal olarak işsizlik maaşını da etkiledi ve 2016 işsizlik maaşında artışı beraberinde getirdi.

Peki asgari ücrete gelen yüzde 30’luk zamdan sonra 2016 yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu?

Yeni yapılan zamlarla birlikte işsizlik maaşında üst limit bin 19 liradan bin 318 liraya yükseldi. Diğer yandan işsizlik maaşı alt limiti ise 509 liradan 609 liraya yükseldi.

Bilindiği üzere yasalar gereğince işsizlik sigortası maaşları asgari ücrete dayalı olarak belirleniyor ve işsizlik sigortasına başvuruda bulunan kişilerin son 4 aylık ortalama brüt kazancı göz önünde bulunduruluyor.

İşsizlik maaşına başvuruda bulunmak ve daha fazla bilgi almak isteyen kişiler İŞKUR’u ziyaret edebilirler.

2016 Yeni İşsizlik Maaşı, Asgari Ücret Etkisi 2016

işkur okullara işçi alımı 2017, erbaa belediyesi iş ilanları

2017 iş ilanları, bugünkü ilanlar, memurlar, memur haber, takvim, kariyer.net, yenibiriş.com, maaşlar, kpss, sınavlar, ne zaman, 2016, başvuru şartları, ne iş yapar, iş ilanları, iş başvurusu, işkur, sabah ilan, posta ilan, gazete, haber, son dakika ilan bürosu, gazete ilan ajansı, gazeteye ilan vermek istiyorum

, , , , , ,

Gönderiler kapalı.