web
counter
4/C Kamu Personel Alımı – Kamu Kurumları Geçici İşçi Alımı Yapacak | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

4/C Kamu Personel Alımı – Kamu Kurumları Geçici İşçi Alımı Yapacak

Bakanlar Kurulunun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre, 2012 yılında azami 45 bin geçici işçi 4/C kadrosunda, bakanlıklar başta olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşlarında 11 ayı geçmemek üzere çalıştırılabilecek. İstihdam edilecek geçici personelin 60 gün süre içinde ilgili kurumlara başvurması gerekecek.

Karara göre, azami 45 bin kişi olacak geçici personelden yükseköğrenim mezunlarına 21.250 gösterge rakamının, lise ve dengi okul mezunlarına 19.275 gösterge rakamının, ilköğretim mezunlarına 17.275 gösterge rakamının memur maaş katsayısı ile çarpımından elde edilecek brüt ücret ödenecek.

Ödemeler, görevin yapılmasını müteakiben her ayın 15’inde yapılacak. Hizmet sözleşmesinin sona erdirilmesi halinde hesaplanan ücret, ayrılma tarihini takip eden ayın başında ödenecek.

Geçici personelin çalışma saat ve sürelerinin belirlenmesinde, çalıştıkları kurumdaki devlet memurları için tespit edilen çalışma saat ve süreleri uygulanacak. Karar kapsamında, özelleştirme uygulamaları sonucunda siz kalan ve bilahare işsiz kalacak olan işçiler dışında personel istihdam edilemeyecek.

Karar, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Bakanlar Kurulunun, Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Kararı da yayımlandı. Buna göre, ilgili cetvellerde yer alan pozisyon unvanlarına karşılık gelen oranların en yüksek devlet memur aylığına (ek gösterge dahil) uygulanması suretiyle hesaplanan tutarda, sözleşme ücreti ile ilişkilendirilmeksizin her ay ek ödeme yapılacak.

kamuya 4c kadrolu iş ilanı, 4c personel alımı, tüik geçici personel alımı 2014

Bunlara da göz atın

8 Comments

 1. süheyla kök

  11 Ocak 2012 Çarşamba at 13:38

  Merhaba ben 11 aylık sözleşmeli işçi alımıyla ilgili bilgi almak istiyorum.Bu konuyla ilgili nerelere başvurabilirim?

 2. esra

  11 Ocak 2012 Çarşamba at 21:08

  Teorik bilgi ve becerilerimi pratiğe döküp faydalı olabileceğim ve bunları geliştirebileceğim, çalıştığım kurumun hedeflerine uygun olarak hareket edip halkla ilişkiler konusunda beni geliştirecek ve daima dinamik tutacak hem çalıştığım kuruma, hem kendime hem de diğer insanlara yararlı olacak bir pozisyanda yer almak. İletişim teknolojileriyle birlikte hedef kitleye etkili mesajlar iletebilmek ve onları firma lehine harekete geçirmektir. Başarılı iletişim ile çalışan ve müşterilerin sorunlarını çözmek. Ve bunu yapmak için küçük de olsa bir yerlerden yola başlamak ve devam etmek.

 3. AYŞE YILDIZ

  11 Ocak 2012 Çarşamba at 22:52

  Giyim öğretmenliği mezunuyum.kpss puanım66 .memur olmak istiyorum.

 4. erhan karaer

  12 Ocak 2012 Perşembe at 21:37

  26 yaşındayım lise menzünuyum 5 yıl turustik otelerde garsonluk veçamaşırcı aşçı yardımcılığı yaptım bosrvisim de var askerliğimi çavuş olarak yaptım bitirdim şu anda boştayım b sınıfı ehliyetimde var iş olursa yaparım tlf 05335164274 saygılarımla bekliyorum

 5. SADİ

  14 Ocak 2012 Cumartesi at 06:57

  10 yıl bankada silahlı güvenlik olarak çalıştım.15 senedir mesleğin içindeyim. köklü bir kuruluşa hizmet vermek istiyorum.tşk

 6. derya tengilimoğlu

  17 Ocak 2012 Salı at 18:16

  Merhaba ben 11 aylık sözleşmeli işçi alımıyla ilgili bilgi almak istiyorum.Bu konuyla ilgili nerelere başvurabilirim?

 7. derya tengilimoğlu

  17 Ocak 2012 Salı at 18:18

  NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM

 8. köksal

  25 Haziran 2012 Pazartesi at 16:23

  devlet kapısında çalışmak herkezin istiyeceyi bir iştir.ben daha önce düzenlenmiş olan okullarda hizmetli olarak çalıştım.tekrar devlet kapısında çalışmak isteirim.uygun görülürsem.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>