web
counter
ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı 2011 personel alımları devam ediyor. Bakanlıktan yapılan açıklama ile yazılı ve sözlü sınavla 300 adli yargı hakim ve savcı alımı yapılacağı duyuruldu.

Söz konusu personel alımına başvurular elektronik ortamda yapılacak. Başvurular 21 Şubat’ta başlayacak ve 11 Mart’a kadar devam edecek.

Yazılı sınav ÖSYM tarafından 9 Nisan 2011’de Ankara’da yapılacak. Sınav saati 9.30 ve sınav 2.30 saat sürecek.
Yazılı sınav test olacak, sonuçlar bilgisayar ortamında değerlendirilecek. Sınav tamamı ile ÖSYM kontrolünde gerçekleşecek.

Genel yetenek ve genel kültür testi, 20 tam puan üzeriden; alan bilgisi 80 tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecek. Bu değerlendirme yapılırken, genel yetenek ve genel kültür testi konuları ile alan bilgisi testi konuları kendi aralarında eşit olarak puanlandırılacak.

Başvuruda bulunmak için gerekli olan başvuru formu www.pgm.adalet.gov.tr adresinden temin edilebilir. Başvurular belirtilen tarihlerde, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Mesleğe Kabul ve Hakim Adaylığı Şube Müdürlüğüne, Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıkları veya Bölge İdari Mahkemesi başkanlıklarına şahsen yapılacak.

2011 Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanı

Bunlara da göz atın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>