2011 Ağustos Öğretmen Atamaları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 11 bin 500 öğretmenin ataması için adaylar başvurularını 18 Ağustos Perşembe günü yapmaya başlayacaklar. Başvurular 18 – 24 ağustos tarihleri arasında http://personel.meb.gov.tr adresinden yapılacak. Söz konusu internet adresinde Elektronik Başvuru Formu doldurularak başvurular gerçekleştirilecek.

Öğretmenlik atamasına başvuruda bulunacak olan adaylar öğretmen atamaları konusunda başvuru koşulları ve tercih lemlerinin düzenlendiği “Öğretmenlik İçin Atama ve Başvuru Kılavuzu”na Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden ulaşabilirler.

Başvurunun geçerlilik kazanabilmesi için bilgisayar aracılığıyla doldurulacak formun il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulacak ”Başvuru Onay Büroları”nda onaylatılması gerekiyor. Öğretmenlik için başvuruda bulunacaklar, en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Tercihler, atama yapılacak eğitim kurumları arasından aynı ilden veya farklı illerden istenilen öncelikte seçilebilecek.

Öte yandan Bakanlık, kılavuzda yer alan ve boş bırakılan çizelgelerdeki bilgilerin, il milli eğitim müdürlükleriyle halen yürütülmekte olan çalışmalar tamamlandıkça başvuruların ilk günü olan 18 Ağustos 2011 tarihine kadar girileceğini belirtti. Bu nedenle, kılavuzun güncel durumunun adaylarca takip edilmesinin gerektiği belirtildi.