Akbank Personel ve Eleman Alımı 2012 – 1000 Kişilik Personel Alımı Yapılacak

171

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil, bu yıl 70 şube açacaklarını, 1000’e yakın istihdam sağlayacaklarını söyledi. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, bankanın yeni dönem hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Binbaşgil şunları söyledi: “Yurtdışında yatırım yapabilmemiz için en azından yurtiçindeki büyüme potansiyelini dışarıda görmemiz lazım. Yurtdışındaki büyüme olanakları Türkiye’ye oranla biraz daha düşük, bu nedenle olanaklarımız olsa da dikkatli olmak durumundayız. Bu yıl 70 şube açacaklarını, 1000’e yakın istihdam sağlayacaklarını belirten Binbaşgil, “Bu yıl 500’ün üzerinde ATM yatırımı yapacağız, 120 milyon dolar teknoloji yatırımı yapacağız” dedi.

2012’de KOBİ kredilerinde yüzde 20’nin üzerinde büyüme gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Akbank Genel Müdürü sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin en büyük projelerinin ve girişimlerinin arkasındaki bankalardan birinin Akbank olduğunu göreceğiz. Dış borçlanmada önceki yılların üzerine çıkacağız, geçen sene 10 milyar dolar seviyesinde dış borçlanma gerçekleştirdik, her yıl yüzde 35 oranında artışımız var. Risk yönetiminde muhafazakar olmamız nedeniyle, Basel II uygulamaları SYR’leri düşürecek olsa da, Akbank’ta bunun pozitif etkisi bile olabilir. Sektörde 2012’de kredilerde yüzde 15, mevduatta yüzde 12 civarında büyüme öngörüyoruz, Akbank bu oranların birkaç puan üzerinde büyüyecektir.”

5 YORUMLAR

  1. Mrb Silahlı özel güvenlik sertifikasına sahibinm boy:190 kg:80 mesleğimde tecrübeiyim uygun açık pozisyon olması halinde geri dönişünüzü beklemekteyim.İyi çalışmalar.

  2. serpil arı, mrb sektörünüzde mutfak [ÇAY] GÖREVLİSİ KONUMUNDA ÇALIŞMAK İSTİYORUM. UYGUN AÇIK kadro olması halinde geri dönüşünüzü beklemekteyim.iyi çalışmalar . . saygılarımla

  3. merhaba ismim aytaç açık öğretim fakültesi menkul kıymetler ve sermaye piyasası bölümünde okumaktayım ziraat bankası yatırım bölümünde staj yaptım silahlı özel güvenlik kimlık kartına sahıbım 1,78 boyundayım duzgun fızıgım ve halkla ilişkilerde çesitli kurs ve seminerlere katıldım insanlarla her sekılde iletişim kurma yetenegım vardır acıl iş arıyorum güvenlik pozisyonunda saygılarımla arz ederım

  4. 29.05.1989 fatih doğumluyum.9 eylül üniversitesi kimya teknikerliği mezunuyum şuanda açıköğretim fakültesi işletme bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.Çeşitli kurs ve seminerlere katıldım.İngilizce,bilgisayar işletmenliği,muhasebe ve finansman üzerine sertifikalarım ayrıca gıda ve hijjen konusundada katılım belgem söz konusudur.Bankanızın herhangi bir departmanında görev almaktan gurur duyacağımdan şüpheniz olmasın……..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here