free web stats

Almanya İşçi Talebinde Bulunuyor

1961 yılında Almanya iş gücünü karşılayabilmek amacıyla Türkiye’den işçi talebinde bulunmuş ve büyük bir göç dalgası başlamıştı. Aradan onlarca yıl sonra Almanya tekrar işçi talebinde bulunuyor, bu talep de ikinci bir göç dalgasına neden olabilir.

Ancak bu sefer Almanya nitelikli elemanları ülkeye çekmek istiyor. Konuyla ilgili olarak Almanya İşkur ve Türkiye İşkur müdürleri ekim ayında bir araya gelerek görüşmeler yapacaklar.

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nihat Sorgeç, yaptığı açıklamada, Çalışma Bakanlığı himayesinde çalışan Almanya İŞKUR’un 115 bin çalışanı bulunan kurumsallaşmış büyük bir kurum olduğunu belirterek, istihdamın artırılması, sizlikle mücadele ve ekonominin canlanmasına yönelik çalışmalar yaptığını söyledi.

Almanya’da, istihdamın canlanması amacıyla ihtiyaç görülen ara eleman istihdamı için Vietnam’dan işçi talebinde bulunulduğunu ifade eden Sorgeç, ”Bunun üzerine Alman İŞKUR Başkanı ile bir görüşme yaptım ve Almanya’nın ihtiyacı olan ara elemanın Türkiye’den sağlanabileceğini ilettim. Bu öneriye sıcak baktı. Bunun üzerine görüştüğüm İŞKUR Genel Müdürü Biçerli’nin de sıcak bakması üzerine 14 Ekimde bir görüşme ayarladık” diye konuştu.

Almanya İşçi Talebinde Bulunuyor 2016

Almanya işçi alımı 2015, almanya isci alimi, işkur almanya işçi alımı 2015, almanyaya işçi alımı, işkur almanya işçi alımı

2017 iş ilanları, bugünkü ilanlar, memurlar, memur haber, takvim, kariyer.net, yenibiriş.com, maaşlar, kpss, sınavlar, ne zaman, 2016, başvuru şartları, ne iş yapar, iş ilanları, iş başvurusu, işkur, sabah ilan, posta ilan, gazete, haber, son dakika ilan bürosu, gazete ilan ajansı, gazeteye ilan vermek istiyorum

2 Gönderi var

  1. ali | 05 Mayıs 2015 Salı

    ben çalışmak istiyorum teklifinizi bekliyorum

  2. EDA CAN | 06 Mayıs 2015 Çarşamba

    bende almanyada çalışmak istiyorum .bilgilendirirseniz sevinirim . ne iş olsa yaparım. şu an avukatlık bürosunda sekreterlik yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın