web
counter
Almanya’da İş Garantili İŞKUR Kursu | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

Almanya’da İş Garantili İŞKUR Kursu

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) ”Almanya’da Eğitim ve İstihdam Projesi” kapsamında Antalya’da açtığı istihdam garantili ”hasta ve yaşlı bakım elemanı kursu”nu bitiren 14 genç, Nürnberg Belediyesi’ne ait huzurevinde başı yaptı. Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Almanya’dan Europcare İnsan Kaynakları firması ve Antalya Aspendos Hastanesi ortaklığıyla ”Almanya’da Eğitim ve İstihdam Projesi” kapsamında istihdam garantili hasta ve yaşlı bakım elemanı kursu açtı. 60 kişinin katıldığı kursu bitiren lise mezunu 14 genç, Almanya’da Nürnberg Belediyesi’ne ait huzurevinde işbaşı yaptı.

Proje kapsamında Almanya’da istihdam olanağına kavuşan gençler, çalışırken aynı zamanda 3 yıl boyunca Almanca öğrenecek. Yüksekokul düzeyinde yaşlı bakım teknikerliği eğitimiyle bu branşta diploma almaya da hak kazanacak gençler, ayrıca Almanya’da sürekli çalışma hakkı kazanacak.

Yurt içinde de istihdam olanağı sağlayan kursun ikincisi de 182 kişinin katılımıyla başlatıldı. Kursu tamamlayanların en az yarısının da yine yurt içinde istihdam edilmesi planlanıyor. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği projenin, Ocak ayında tekrarlaması planlanırken, proje ortakları istihdam olanaklarını daha da artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: AA

iş garantili kurslar, iş garantili özel kurslar, iş garantili kurslar 2015, iş garantili meslek kursları, iş garantili kurslar 2014

Bunlara da göz atın

3 Comments

 1. ihsan

  28 Ocak 2013 Pazartesi at 22:33

  yurtdışında çalışmak isterim

 2. tuncay

  29 Ocak 2013 Salı at 18:52

  mrb elektirik ustasıyım pırojeden anlarım içdekorasyon çizim yapar uygularım
  0538 690 39 91

 3. Selda

  13 Şubat 2013 Çarşamba at 17:10

  Anladım kadarıyla ilkokul mezunlarına iş yok. İlkokul mezunuyum ama hasta bakabilirim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>