Başbakanlık Teftiş Kurulu Kamu Personel Memur Alımı

Başbakanlık Teftiş Kurulu kamu memur alımları kapsamında müfettiş yardımcısı olarak personel alımı yapacak. Söz konusu kamu memur alımı düzenlenecek yazılı ve sözlü sınav usulü ile gerçekleşecek.

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanına göre, Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı yazılı ve sözlü sınav aşamalarından oluşacak.

Sınavın yazılı bölümü, 24-25 Kasım 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yazılı sınavı kazanan adaylar, sözlü sınavın tarihi ve yerini ”www.teftis.gov.tr” veya ”www.basbakanlik.gov.tr” internet adreslerinden öğrenebilecek.

Sınava katılmak isteyen adayların, sınavının yazılı bölümü için istenen belgelerle birlikte en geç 9 Kasım 2012 günü saat 18.00’e kadar Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı’na başvurmaları gerekiyor.

Adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, yazılı sınavın yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak, en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az dört yıl eğitim veren ve denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışı eğitim kurumlarından birini bitirmiş olmak, sağlıkla ilgili olarak görevlerini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak, sicil, tutum ve davranışları yönünden Başbakanlık Müfettişliğine engel durumu bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak şartları aranacak.

Başvuru yapan adayların, ÖSYM tarafından 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ”KPSSP 40” puan türünden 85 ve daha üzeri puan alması ve en yüksek puan sıralamasına göre ilk 200 kişi içerisinde bulunması gerekecek.