Belediye Personel, Memur ve İşçi Alımları

568

Çalışmalar kapsamında alınan kararla belediyelerde yeni personel, memur ve işçi alımı gerçekleştirilecek. Yeni karar sonucunda belediyeler personel, memur ve işçi alımları yaparak istihdamda daha önemli rol oynayacak. Söz konusu alımlar kapsamında 48 bin kadroya atama yapılacak.

İşsizlere belediyelerin kapısı açıldı. 35 bin memur, 13 bin işçi, belediyelerde çalışabilecek. En çok elemanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi alacak.

Hükümet, yeni yılda da istihdam artışı getirecek bir dizi kararı uygulamaya koyuyor. Bu kapsamda belediyelere toplam 48 bin personel alımı için kapı açıldı. Buna göre; belediyeler ihtiyacına bağlı olarak 35 bin memur, 13 bin de işçi alabilecek. Hazırlanan yönetmelikle belediyeler 4’e ayrıldı ve her bir belediye turizm, ticaret ve sanayi kriterlerine göre sınıflandırıldı. Yönetmelikte 27 Kasım’da yapılan değiklikle, norm kadrolarda 48 bin kişilik artış öngörüldü.

Belediyelerde kadro atamaları KPSS sonuçlarına ve İş Kurumu’nun ilanlarına göre yapılacak.
Memur kadrolarına KPSS sonuçlarına göre, işçi kadrolarına da Türkiye İş Kurumu’nun yayımladığı ilanlar aracılığıyla atama yapılacak. Daha önce memurluk hizmeti olanlar da belediyelere dönebilecek.

kuşadası belediyesi iş ilanları, kuşadası belediyesi personel alımı, belediye kadrolu işçi alımı, diyarbakir buyuksehir belediyesi personel alimi, belediye kadrolu işçi alımı şartları

9 YORUMLAR

 1. İyi günler.1984 yılında doğdum.Peyzaj Mimarıyım.Yıldız Teknik Üniversitesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisansım var.4yıllık Mesleki Tecrübem var.Ehliyetim:b sınıfı Yabancı Dilim:İngilizce.Uzun süredir belediyelerde çelışmak için çaba sarf ediyorum.İşe ihtiyacım var.Umarım değerlendirmeye alınırım.Saygılarımla…İletişim.:0541 440 16 02

 2. 05 01 1987 kecıoren dogumluyum lise mezunuyum aktıf e sınıfı ehlıyetım bulunmakta kıler ankara magazacılıkda musahesebe gorevı yaptım bılgısayar operatorlugu muhasebe ve carı muhasebe deneyımım bulunmaktadır. bu buyuk sirketınız bunyesınde calısma olanagına talıbım sizin bünyenizde çalışarak kendimi geliştirmek istiyorummm…daha iyi seviyeye gelmek için azimle çalışmak istiyorum olumlu yada olumsuz goruslerınız ıcın cok tesekkur ederım
  ıkamet: kecıoren/ ankara
  tel no : 0554 848 67 97

 3. 24 yaşındayım.Bankacılık ve sigortacılık (açıköğretim) 2. sınıf öğrencisiyim.İstanbul’da yaşıyorum.1 yıl sekreterlik ve 2 yıl hukuk bürosunda icra takipçiliği yaptım.Şu an işsizim ve çok ihtiyacım var.Belediyelerin herhangi bir bölümünde çalışabilirim.iyi derecede ingilizce bilgisine sahibim.

 4. selamün aleyküm ben rabiye üniversite adalet yüksek okulu son sınıftayım aynı zamanda iş kurun meslek edindime kursuna devam ediyorum ehliyetim var emlak çılık belgem var tezhip kursu belgem var yağlı boya belgem var 4 yıl muaynehanede çalıştım 2 yıl radyo işlettim 6 yıl emlak bürosu işlettim faydalı olabileceğim her alanda çalışırım iş seçmem haketmediğim yeri maaşı istemem deneyimli güvenilirpersonel arıyorsanız ben burdayım

  saygılarımla

  rabiye şahin

 5. iyi günler 1978 doğumluyum kuşadasında oturuyorum kuşadası belediyesi bayındırlıkta park bahçede şirket üzerinden 31.12.2011 de işten ayrıldık şubatta tekrar şirket üzerinden başlıyacağız çok ihtiyacım var sendikalı olarak işe alınmak istiyorum.
  gereğinin yapılmasını rica ederim.
  lütfen dikkate alın…
  Engin Aydın

 6. Merhaba 20.12.1983 istanbul dogumluyum ticaret lisesi mezunuyum.2012/2 ortaogretim kpss puanim 63 belediyenizde uygun bir pozisyonda calismayi cok istiyorum ve cok ihtiyacim var.Insallah sesimi bir duyan olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here