ÇAĞRI MERKEZİ İŞ İLANLARI, ÇAĞRI MERKEZİ İŞ BAŞVURULARI

921

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de çağrı merkezleri alanında çalışan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Başta Turk Telekom, Turkcell, Vodafone ve Avea gibi telekom şirketleri yaptıkları yeni yatırımlar ve sağladıkları büyüme ile çağrı merkezi alanında birçok kişiye iş imkanı sunarken bu alanda yarattıkları istihdam da daima büyüyor. Telekom operatör şirketleri dışında bankalar da çağrı merkezlerinde binlerce kişiye imkanı veriyor.

Önümüzdeki dönemde çağrı merkezlerinde çalışmak isteyen adaylar için oldukça olumlu bir dönem. Önümüzdeki 5 yıllık sürede çağrı merkezlerinin toplamda 30 bin kişiye daha iş imkanı vereceği tahmin ediliyor.

Çağrı merkezlerindeki iş potansiyeli krizden bile etkilenmiyor. Özellikle telekom operatörleri, bankalar ve bunlar gibi köklü kuruluşların çağrı merkezleri durmaksızın çalışıyor. Son dönemde şirketler çağrı merkezlerine ağırlık vermeye başladılar, bunun nedeni ise çağrı merkezlerinin maliyet düşürücü etkisi. Şirketler bir takım operasyonları çağrı merkezleri aracılığı ile yapmaya başlayarak tasarruf etmeye önem veriyorlar.

Türkiye’de çağrı merkezlerinin finansal boyutu yaklaşık 1 milyar TL. Özellikle 2003 ve 2008 yılları arasında çağrı merkezlerinin sağladığı istihdam 2 katına çıkmış ve çağrı merkezlerinde çalışan sayısı 35 bine yaklaşmıştır. 5 yıl içinde 30 bin kişinin daha çağrı merkezleri bünyesine katılması söz konusu.

Çağrı merkezleri aynı zamanda istihdamı arttıran ve birçok kişiye iş olanağı sağlayan yatırımlar. Erzurum, Diyarbakır, Uşak, Erzincan, Sivas, Gümüşhane, Yalova gibi illerde yer alan çağrı merkezleri, bu illerde hem istihdam yaratıp hem de bölgelere teknoloji ve altyapı yatırımı çekiyor. Bu illerde yaratılan istihdam, taşıma, yiyecek-içecek, ofis hizmetleri gibi yan hizmet sektörlerin de canlanmasını ve kuruldukları bölgelerde yıllık 50 milyonluk ekonomik katkı sağlıyorlar.

Çağrı merkezleri birçok siz gence iş vererek işsizlik sorununa büyük ölçüde el atıyor. Sektörde çalışanların %70’i kadın, çalışanların %65’i ise üniversite mezunu ya da öğrenci.

Çağrı merkezlerine en fazla personel alımı yapan şirketler, telekomünikasyon, finans ve lojistik sektöründeki şirketler.

ÇAĞRI MERKEZİ İŞ İLANLARI, İŞ BAŞVURUSU

Çağrı merkezlerinde çalışmak isteyen adayların telekomünikasyon, finans ve lojistik sektöründeki şirketlerde her zaman daha fazla şansı var, çünkü çağrı merkezlerini en aktif şekilde kullanan ve çağrı merkezlerine en fazla personel alımı yapan şirketler söz konusu sektörlerde faaliyet gösteriyor. İş ilanları basın ve internet ortamından takip edilebilir.

Telekomünikasyon alanında Türk Telekom Çağrı Merkezi, Turkcell Çağrı Merkezi, Vadafone Çağrı Merkezi ve Avea Çağrı Merkezi‘nde iş ilanlarını takip ederek iş başvurusu yapabilir, kendinizi bu köklü şirketlerde değerlendirebilirsiniz.

Finans alanında ise Bankaların çağrı merkezlerinde çalışma olanakları mevcut. Bankalar için çağrı merkezleri oldukça önemli departmanlar.

Lojistik alanında ise HOROZ, OMSAN, BORUSAN, YUTİÇİ LOJİSTİK gibi köklü lojistik şirketlerinin çağrı merkezlerinde iş ve çalışma olanağı bulmanız mümkün.

Söz konusu şirketlerin çağrı merkezlerinde çalışmak isteyen adaylar ilgilendikleri şirketin insan kaynakları bölümünden iş başvurusu yapabilirler.

sivas 112 çağrı merkezi iş başvurusu, bingöl türk telekom personel alımı, türk telekom çağrı merkezi iş başvurusu, uşak avea çağrı merkezi, sivas çağrı merkezi eleman alımı

22 YORUMLAR

  1. merhaba öncelikle vermiş olduğunuz imkanlardan dolayı tşk.ederim.benim gibi binlerce iş hayali kuranlar olduğunu biliyorum ama yinede şansımı denemek istedim.kpss den 58 küsür puan aldım lise üzerinden bana göre bir iş imkanı verirseniz sizinle çalışmakdan çok memnun olacağım.ilgilenirseniz sevinirim tşkl iyi çalışmalar.

  2. merhabalar sizinle çalışmak istiyorum.4 yıllık üniversite mezunuyum. bende kpss maduruyum ve çok yoruldum artık ders çalışmaktan.şimdiden ilginize teşekkür ederim saygılar

  3. merhaba izmir gaziemirde ikamet etmekteyim 13 sene özel bir şirkette personel özlük işleri finansman müdür sekreterliği ve arşiv sorumlusu görevlerini birlikte yürüttüm 2008 yılında firmanın küçülmesi sebebiyle işten çıkartıldım 2008 kpss sini kazandım fakat yerleştirilmem yapılmadı hızlı olarak f kılavye kullanıyorum meb onaylı işletmenlik sertifikam var lise matematik bölümü mevzunuyum uygun görülen bir bölümde sizinle çalışmak çok isterim saygılarımla tel 0505 225 92 74

  4. merhabalar…ben anadolu üni işletme-iktisat fakültesi 3.snf öğrencisiyim.Daha önce istanbul’da Türkcell Karsan ana bayii nde halkla ilşşkiler sorumlusuydum.diyarbakır da yaşıyorum.22 yaşındayım sizlerle çalışmayı çok isterim.ilginize…teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here