CEYLANPINAR'DA 315 KİŞİLİK PERSONEL ALIMI

318

Ceylanpınar Tarım İşletmesine alınacak 315 işçide aranan koşullara tepki gösteren bir grup, basın açıklaması yaptı. Gazi Caddesinde bir araya gelen yaklaşık 100 kişilik grup, e alınacaklarda bulunması istenen koşulların ağır olduğunu öne sürdü.

Grup adına açıklamayı yapan Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, tepkilerinin TİGEM’in kurumsal kimliğine olmadığını belirterek 2010’da alınan işçilere uygulanan yöntemin bu alımlarda da geçerli olması gerektiğini dile getirdi.

Söylemez, alınacak işçilerde Kamu Personeli Seçme Sınavı şartının aranmasının “komik” olduğunu savunarak, Ceylanpınar’lıların bu koşulu istemediklerini kaydetti.

Açıklamanın ardından dağılan protestoculardan yaklaşık 50 kişilik bir grup, çarşı merkezi Dörtyol mevkine gelerek, ilçe halkının eyleme destek vermemesini eleştirdi, slogan atıp Tarım İşletmesi Müdürlüğüne yürümek istedi.

Bir süre trafiği aksatan gruptakilerle görüşen İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Protestocularla polis arasında itiş kakışın yaşandığı olayda, gözaltına alınmak istenen 3 kişinin bırakılmasından sonra grup dağıldı.

Emniyet güçlerinin, basın açıklamasının yapıldığı Gazi Caddesi, Dörtyol mevki ve ilçenin merkezi yerlerinde güvenlik tedbirleri aldığı, ilçe dışından da takviye çevik kuvvet ekiplerinin hazır bekletildiği görüldü.

İlçede bir süre önce de, yine personel alımlarında ilçe dışından işçi getirileceğini iddia eden bir grup izinsiz yürümüş, polis biber gazı ile müdahale etmişti.

Kaynak: Haber 3

ceylanpınar tigem işçi alımı, ceylanpınar iş ilanları, ceylanpınar tigem işçi alımı 2014, tigem işçi alımı, tigem ceylanpınar işçi alımı 2014
Paylaş

1 Yorum

  1. slm ben ceylanpınar meslek lisesi bilgyar programcılıgı bölüümü mevzunuyum üniverste 2.sınıf ögrencisiyim kpssden 58 aldım döneme kaldm ama ögrenciligim sorun olmaz devam zorunlulugum yok bana uygun bi işte calışmak istiyorum sanırım 60 puan alıyolarmış elimden gelni yaptım beni kaydederseniz kurayda belki adım cıkar bana uygun bi işte calışmak istiyorum msjlarınızı bekliyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here