Engelli Eleman Memur Alımı, Özürlü Personel Alımları

205

Devletin kamu kurumlarında belli bir sayıda özürlü – engelli eleman alımı kapsamında engelli memur çalıştırması gerekmektedir. Söz konusu bu durum 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda sabitlenmiştir. Her yıl yeni açılan boş kadrolara sınavla binlerce kişilik engelli memur alımı yapılmaktadır. Bu yılda farklı kamu kurum ve kuruluşlarında birçok kadroya özürlü eleman alımı yapılmaya devam ediliyor.

En çok engelli eleman alımı yapan kamu kurumu Sağlık Bakanlığı olarak ön plana çıkıyor. Sağlık Bakanlığı’ndan sonra özürlü eleman alımı sıralamasında Orman Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı geliyor. Bunlar dışında bazı üniversiteler ve belediyelerde özürlü eleman alımı sıralamasında yer edinmiş durumdalar.

Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı diğer memur alımlarıyla ilgili olduğu gibi özürlü eleman alımlarıyla ilgili duyuru ve kararları resmi gazetede yayınlayarak yürürlüğe sokuyor.

2011 özürlü engelli personel memur eleman alımları, engelli eleman alımı yapan kamu kurum ve kuruluşları; hangi kamu kurumu kaç engelli eleman alımı gerçekleştirecek.

Çevre ve Orman Bakanlığı (80 personel),

Denizcilik Müsteşarlığı (5 personel),

Orman Genel Müdürlüğü (231 personel),

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü (12 personel),

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü (18 personel),

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü (1 personel),

Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü (2 personel),

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü (4 personel),

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü (4 personel),

Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü (4 personel),

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğü (4 personel),

Bursa İli Osmangazi Belediye Başkanlığı (7 personel),

Kırşehir İli Çiçekdağı Belediye Başkanlığı (1 personel),

Malatya İli Yakınca Belediye Başkanlığı (1 personel),

Hatay İli Hassa Belediye Başkanlığı (1 personel),

Tokat İli Çevreli Belediye Başkanlığı (1 personel),

Gaziantep İli Şahinbey Belediye Başkanlığı (1 personel),

Samsun İli Tekkeköy Belediye Başkanlığı (1 personel)”

 

malatya işkur engelli iş ilanları, malatya engelli iş ilanları, samsun ıskur engellı ıs ılanları, gaziantep büyükşehir belediyesi özürlü personel alımı, samsunda engelli işci alımı

4 YORUMLAR

  1. Ben yüzde 60 oranla özürlü epilepsi hastası engelliyim.Epilepsi hastası olduğumdan dolayı özel sektörde çalışamıyorum.Çalıştığım zaman rahatsızlandığımdan dolayı işten çıkarılıyorum.Kamu sektöründe çalışmak için başvuru ilanı veriyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla. SEDAT BOZKURT. ABDURRRAHMAN GAZİ MAHALLESİ.1.DADAŞ SOKAK. UMUDUM EVLER B BLOK KAT 3 NO 7 ERZURUM PALANDÖKEN

  2. ben mehmet dündar adıyamanda oturuyorum yüzde 45 oranında özürlüyüm lise mezonuyum bilgisayar sertifkam var iş arıyorum hafif iş gereğinin yaplmasını arz ederim mehmet dündar cami mahlesi 1610 nolu sokak no 4 dayire 1 kahta adıyaman

  3. ben yuzde 60 oranla ozurluyum ve şuanda işsizim ve iş istıyorum bilgisayar kullanmasını bılıyorum lise mezunuyum hacı mustafa mah bulvar caddesı nezıh apt kat 2 no 4 05079117334 gerıgının yapılmasını arz ederım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here