web
counter
Fas’ta 30 Bin İşçi Eleman Madenci Alımı Yapılacak, Yurtdışı İş İmkanları | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

Fas’ta 30 Bin İşçi Eleman Madenci Alımı Yapılacak, Yurtdışı İş İmkanları

Fas’ta yeni bir maden projesi hayata geçirilmek üzere. Söz konusu proje kapsamında yeni yatırımlarla birlikte yaklaşık 30 bin kişilik işçi ve eleman alımı yapılacak. Yurtdışında iş arayan ve çalışmak isteyen adaylar için seçenek olabilir.

Fas Maden Projesi Eleman İşçi Alımı
Fas, maden sektörünün cirosunu üçe katlayacak dev bir hamleye hazırlanıyor. Yapılacak yeni yatırımlarla sektörde 30 bin kişiye istihdam yaratılması hedefleniyor.

Fas, maden sektörünün geliştirilmesi için yeni bir hamle başlatmaya hazırlanıyor. Bu hamleyle sektörün cirosunun 3’e katlanıp, ülkede 2025 yılına kadar bu sektörde 30 bin kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Fas Enerji, Maden, Su ve Çevre Bakanı Fuad ed-Duveyri, başkent Rabat’taki bakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, gerçekleştirecekleri çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Hayata geçirmeyi planladıkları projelerle bu sektörden alacakları gelirin katlanacağını aktaran Duveyri, “Burada 2025 yılının projesini yapıyoruz. Bu, şimdiki madenlerimizden elde ettiğimizin 3 katına tekabül edecek” dedi.

Maden arama alanında yapmayı planladıkları yatırımın 4 milyar Fas Dirhemi’ne mal olacağını aktaran Duveyri, “Buna karşılık da maden sektöründe 30 bin insanımıza iş imkanı sağlanmış olacak” dedi. Yabancı sermayenin ülkeye gelebilmesi için ‘Yabancı yatırımcı ve maden arama’ kanunlarında değikliğin yapılabileceğini belirten Duveyri, jeolojik haritaların da bir an önce uzmanlarca hazırlanmasını istedi. Fas’ta fosfat, çinko, kurşun, bentonit gibi madenler, ülkenin önemli gelir kaynaklarından bir kısmını teşkil ediyor.

maden iş ilanları, fas is ilanlari, yurtdışı inşaat işçi alımı, fas işçi alımı, madencilik iş ilanları

Bunlara da göz atın

1 Comment

  1. KADİR

    05 Ağustos 2013 Pazartesi at 10:23

    SLM 27 YASİNDA 10 YILIK LASTİKLİ LODER OPERATÖRÜYÜM BEKARIM YURT DIŞI ENGELİM YOK 05468942257

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>