free web stats

Fas’ta 30 Bin İşçi Eleman Madenci Alımı Yapılacak, Yurtdışı İş İmkanları

Fas’ta yeni bir maden projesi hayata geçirilmek üzere. Söz konusu proje kapsamında yeni yatırımlarla birlikte yaklaşık 30 bin kişilik işçi ve eleman alımı yapılacak. Yurtdışında iş arayan ve çalışmak isteyen adaylar için seçenek olabilir.

Fas Maden Projesi Eleman İşçi Alımı
Fas, maden sektörünün cirosunu üçe katlayacak dev bir hamleye hazırlanıyor. Yapılacak yeni yatırımlarla sektörde 30 bin kişiye istihdam yaratılması hedefleniyor.

Fas, maden sektörünün geliştirilmesi için yeni bir hamle başlatmaya hazırlanıyor. Bu hamleyle sektörün cirosunun 3’e katlanıp, ülkede 2025 yılına kadar bu sektörde 30 bin kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Fas Enerji, Maden, Su ve Çevre Bakanı Fuad ed-Duveyri, başkent Rabat’taki bakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, gerçekleştirecekleri çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Hayata geçirmeyi planladıkları projelerle bu sektörden alacakları gelirin katlanacağını aktaran Duveyri, “Burada 2025 yılının projesini yapıyoruz. Bu, şimdiki madenlerimizden elde ettiğimizin 3 katına tekabül edecek” dedi.

Maden arama alanında yapmayı planladıkları yatırımın 4 milyar Fas Dirhemi’ne mal olacağını aktaran Duveyri, “Buna karşılık da maden sektöründe 30 bin insanımıza iş imkanı sağlanmış olacak” dedi. Yabancı sermayenin ülkeye gelebilmesi için ‘Yabancı yatırımcı ve maden arama’ kanunlarında değikliğin yapılabileceğini belirten Duveyri, jeolojik haritaların da bir an önce uzmanlarca hazırlanmasını istedi. Fas’ta fosfat, çinko, kurşun, bentonit gibi madenler, ülkenin önemli gelir kaynaklarından bir kısmını teşkil ediyor.

Fas’ta 30 Bin İşçi Eleman Madenci Alımı Yapılacak, Yurtdışı İş İmkanları 2016

maden iş ilanları, fas is ilanlari, yurtdışı inşaat işçi alımı, fas işçi alımı, madencilik iş ilanları

2017 iş ilanları, bugünkü ilanlar, memurlar, memur haber, takvim, kariyer.net, yenibiriş.com, maaşlar, kpss, sınavlar, ne zaman, 2016, başvuru şartları, ne iş yapar, iş ilanları, iş başvurusu, işkur, sabah ilan, posta ilan, gazete, haber, son dakika ilan bürosu, gazete ilan ajansı, gazeteye ilan vermek istiyorum

, , , , , , , ,

1 Gönderi var

  1. KADİR | 05 Ağustos 2013 Pazartesi

    SLM 27 YASİNDA 10 YILIK LASTİKLİ LODER OPERATÖRÜYÜM BEKARIM YURT DIŞI ENGELİM YOK 05468942257

Bir Cevap Yazın