free web stats

Geçici işçi işsizlik parası alabilir mi?

isciTüm zorlukların dışında zaten 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre çalışanlar, aynı kanuna göre geçici personel olarak çalıştırılanlar, 190 sayılı kanun hükmünde kararnameye bağlı çalışan kamu çalışanları, askeri personel, hâkim ve savcılar, Yükseköğretim Kanunu kapsamındaki akademik personel, sizlik sigortası kapsamında değil.

5620 sayılı kanuna göre kamu şirketlerindeki mevsimlik işçiler sadece 1 mali yılda 5 ay 29 gün çalıştırılabildiği için bu çalışanlar 6 aylık süreyi dolduramayarak işsizlik maaşından mahrum kalıyor. Sayıları yaklaşık 9 bin olan kamudaki mevsimlik işçilerin yüzde 60’ı şeker fabrikalarıyla demiryolu şirketi TCDD’de görev yapıyor. Bu çalışanların kadro sorununun çözümüne ilişkin teklif verilmesine karşın henüz düzenleme yapılmadı.

Kısacası geçi işçi alımı kapsamında çalışanlar işçiler işsizlik parası konusunda mağdurlar ve maalesef işsizlik ödeneğinden yararlanamıyorlar.

Geçici işçi işsizlik parası alabilir mi? 2016

mevsimlik orman işçileri işsizlik maaşı alabilir mi, mevsimlik orman işçileri ne kadar maaş alıyor, inşaat işçisi işsizlik maaşı alabilir mi, typ işcisi işsizlik maaşı alırmı, mevsimlik işçi maaşları

2017 iş ilanları, bugünkü ilanlar, memurlar, memur haber, takvim, kariyer.net, yenibiriş.com, maaşlar, kpss, sınavlar, ne zaman, 2016, başvuru şartları, ne iş yapar, iş ilanları, iş başvurusu, işkur, sabah ilan, posta ilan, gazete, haber, son dakika ilan bürosu, gazete ilan ajansı, gazeteye ilan vermek istiyorum

, , , , , ,

Gönderiler kapalı.