free web stats

Geçici İşçi Eleman Personel Alımı, Kamu İşçi Alımları

Hükümet planları açıkladı, söz konusu plan kapsamında yıl sonuna kadar 50 bin kişilik geçici işçi alımı gerçekleştirilecek. Geçici işçiler artık 6 ay yerine 8 ay çalışacak. İşçiler ağırlıklı olarak 4 bölgeden seçilecek..

Hükümet, sizliği azaltmak için toplum yararına çalışma programını hayata geçiriyor.

Yılbaşına kadar 50 bin geçici işçi alınacak. Okul boyama, ağaç dikme gibi işlerde çalışacak işçilerin 6 ay olan çalışma süreleri de 8 aya çıkarılıyor.

Ağırlıklı olarak Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Karadeniz’den seçilecek bu kişilere asgari ücret ödenecek ve sigortaları yapılacak.

İstihdam edilecek 50 bin işçi belirlenen 23 ilden seçilecek. Daha önce İstanbul’daki su baskınları, Antalya’daki sel felaketinde devreye sokulan toplum yararına çalışma programı şimdi de Van’da etkin olarak kullanılıyor. Van’daki depremin ardından 5 bin kişi işe alınacak.

Kaynak: Akşam

Geçici İşçi Eleman Personel Alımı, Kamu İşçi Alımları 2016

rusyada inşaat ta ıs, bafra orman gecici isci alimi, bafra orman işletme müdürlüğü işçi alımı

2017 iş ilanları, bugünkü ilanlar, memurlar, memur haber, takvim, kariyer.net, yenibiriş.com, maaşlar, kpss, sınavlar, ne zaman, 2016, başvuru şartları, ne iş yapar, iş ilanları, iş başvurusu, işkur, sabah ilan, posta ilan, gazete, haber, son dakika ilan bürosu, gazete ilan ajansı, gazeteye ilan vermek istiyorum

, , , , , ,

2 Gönderi var

 1. MUSTAFA BAŞ | 13 Ocak 2012 Cuma

  her hangi bir iş ve şöförlük B sınıfı ehliyetliyim .

 2. resul | 19 Ocak 2012 Perşembe

  gercekmucit@hotmail.com
  resul çalıoğlu
  kaynakcıyım
  bsınıfı ehliyetim var

  lise mezunu
  iletişim 05333766074

Bir Cevap Yazın