web
counter
GELİR İDARESİ PERSONEL ALIMI 2011 | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

GELİR İDARESİ PERSONEL ALIMI 2011

Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci, hiçbir mükellefi matrah artışı noktasında zorlamayacaklarını belirterek, ”bu konuda hiçbir zaman bir mükellefi zorlamayacağız. Mükellefe ‘sen matrah artır, yoksa inceleneceksin’ demeyeceğiz” dedi.

”BU YIL HEDEFİMİZ YİNE BİN 500 VERGİ DENETMENİ ALMAK”

Mehmet Kilci, kanun Meclis’ten geçtikten sonra Gelir İdaresi olarak tüm Türkiye’deki başlamamış incelemeleri merkeze çektiklerini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

”Mükellefleri 2 açıdan rahatlatmaya çalışıyoruz. Biri, yeni sisteme uygun çalışmaları yapıyoruz. İkincisi, hiçbir mükellefimizi matrah artışı noktasında zorlamayacağız.

Eğer bizim idaremizin herhangi biri, ‘matrahınızı artırın, yoksa inceleneceksiniz’ diyorsa anında şikayet edin, ilgili mercilere bildirin diyoruz.

Fakat mükelleflerimiz matrah artışından yararlandığı zaman bu, geçmişe yönelik incelemeleri ortadan kaldıracak. Kaldırdığı zaman ne olacak? Cari dönem incelemelerine yönelmemiz mümkün olacak.”

Geçmiş yıllara yönelik denetim kapasitelerini hem nitelik hem de nicelik olarak önemli ölçüde artırdıklarını vurgulayan Kilci, geçen yıl bin 500 tane denetim elemanı aldıklarını, bu yıl hedeflerinin yine bin 500 tane vergi denetmeni almak olduğunu bildirdi. Kilci, denetim kapasitelerinin sayı olarak arttığını belirtti.

Mükelleflerden isteğimiz, eğer kendilerini belli bir dönemde riskli görüyorlarsa, o anlamda herhangi bir şekilde yaptığını düşündüğü bir hata varsa bu matrah artışı imkanından da yararlanmaları şeklinde… Ama bu konuda hiçbir zaman bir mükellefi zorlamayacağız. Mükellefe ‘sen matrah artır, yoksa inceleneceksin’ demeyeceğiz” dedi.

Kaynak: AA

Bunlara da göz atın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>