Gemi ve Yat Firmaları Eleman Personel Alımı

477

Gemi ve Yat İhracatçılar Birliği Başkanı Başaran Bayrak sektörde sizliğin olmadığını, olmayacağını aksine sektörün sürekli eleman personele ihtiyacı olduğunu söyledi. Bayrak sektörün eleman ve personel alımı kapsamında her yıl daha da büyüdüğünü ve istihdama katkısının önemli olduğunu belirtti.

Eleman ve personel alımı kapsamında ihtiyaç ve açık var
Gemi ve yatlarda çalışacak elemanlar konusunda ciddi bir açık olduğunun altını çizen Bayrak, son yıllarda özellikle meslek okulu sayısındaki hızlı artışa karşın halen bu açığın kapanmadığını belirtiyor. Gemilerde maaşların da çok iyi olduğunu anlatan Bayrak, şöyle devam ediyor:

“Sadece kaptan olarak da düşünmeyin. Gemilerde birçok türde işte çalışacak elemana ihtiyaç var. Denizcilik dünyada da hep aranılan bir iş koludur. Denizci işsiz kalmaz, tam tersi futbolcu gibi transfer edilir. Şu anda gemi mühendisliğini bitiren bir genç, 1500 dolara başlangıç yapabilir.

Özellikle deniz meslek okullarını bitirenler mutlaka iş bulur. Hatta Filipinler gibi bazı ülkeler bu işten ciddi döviz girdisi sağlar. Neredeyse bütün Avrupalı gemiler Filipinli personel tarafından çalıştırılır.”

Sektörde maaşlar 12 bin dolara kadar çıkıyor
Üst düzey seyir yapabilecek bir kaptanın 7-12 bin dolar artı prim aldığını belirten Bayrak, denizcilik mesleğini tüm gençlere tavsiye ediyor:

“Gittikçe büyüyen bir trend ve önemli bir iş kolu. Ama kolay iş değildir. Evden uzak, gece yok gündüz yok. Zaten genelde denizciler ömürlerinin sonuna kadar denizde çalışmazlar, 5-10 sene sonra karaya geçmeye çalışırlar.”

gemi personeli arayan şirketler, gemi personeli arayan firmalar, gemi personeli alımı, gemi personeli arayanlar eleman ilanları, gemi işçi alımı

8 YORUMLAR

  1. MERAHABA BEKIR BEDIR BEN IS KONUSUNDA PEK TECRUBEM YOK AMA ZAMANLA KAZANACAGIM TECRUBE SAYESINDE ISTEDIGINIZ DUZEYE GELCEGIMDEN SUPHENIZ OLMASIN 89 DOGUMLUYUM WATANI GOREWIMI TAMAM LADIM SIZDEN CVB BEKLIYORUM TEL 05605602550

  2. benim 2 mesleğim var ve gemide çalışmak istiyorum beni bu konuda yönlendirecek kişilere ihtiyacım var hatta gel çalış diye bilecek bir şirkete. mesleki dallarım REKLAM ve KUAFÖRLÜK

  3. Selam benim acil işe ihtiyacım var. Askerliğimi yaptım. İş tecryben yok bu konuda ama öğrenme yeteneğime güveniyorum. Yaşım27 evlenip yuva kurabilmek için işe gerçekten ihtiyacım var. Yardımcı olmak isteyen olursa telefonumu bırakıyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim. 0541 356 45 56. (istanbulda yaşıyorum)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here