İş Bankası personel alımı insan kaynakları iş başvurusu ve iş başvuru formu

İş Bankası personel alımı. İş Bankası insan kaynakları ve iletişim. Memur alımı. Açık pozisyonlar. İş Bankası aday kariyer portalı ve Master Class staj. İş Bankası iş ilanları, iş başvurusu ve iş başvuru formu.

İş Bankası yılın ilk 3 ayında 200 yeni personel alımı yaptı. Her yıl yaklaşık 900-1000 genç personeli bünyelerine kattıklarını söyleyen İş Bankası Genel Müdür yardımcısı Burak Seyrek, “Adeta bir bankacılık okulu gibiyiz. Yeni bankacılık personel alımı yapmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.” diyor. Sektörde yüzde 15’lerde olan devir oranının, yani personel değim oranının İş Bankası’nda yüzde 2 civarında olduğunu ifade eden Seyrek, bankanın açtığı personel alım sınavlarına her yıl 30 bin civarında adayın müracat etmesini de bu uygulamanın başarısı olarak görüyor.

Yöneticilerini kendi içinden yetiştiren banka bu yüzden ara kademe yönetici bankacılık personeli alımı yapmıyor. İş Bankası personel ve eleman alımları başlangıç seviyeleri için yapılıyor ve bu yüzden banka personel alımlarında genç yaştaki kişiler ile 30 yaşını aşmamış kişileri tercih ediyor.

İş Bankası personel alımı yapılan pozisyonlar
En fazla personel alımı yapılan pozisyonlar banka memuru, uzman yardımcısı, müfettiş yardımcısı ve sistem uzmanı pozisyonları. Söz konusu pozisyonlara personel alımı 30 yaşını geçmemiş adaylar arasından yapılıyor. Diğer yandan İş Bankası bünyesinde görevlendirmek üzere çok sayıda güvenlik görevlisi alımı, şoför alımı, avukat alımı, mimar alımı, mühendis alımı ve takip memuru alımı da yapıyor. Bu gruba yapılan bankacılık personel ve eleman alımları destek fonksiyonları kapsamında gerçekleştiriliyor. İktisadi ve idari bilimler disiplini başta olmak üzere bankacılık ya da bilgi teknolojileriyle ilgili dört yıllık bölümlerde eğitim almış, inovatif, dijital okur yazarlığı olan ve yeni mezun genç elemanlar personel alımlarında tercih ediliyor. Bankacılığa yönelik klasik disiplinler yanında matematik, istatistik, endüstri ve yazılım mühendisliği gibi bölümlerden de personel alımı yapılıyor.

Bankacılıkta yurtdışı çalışma imkanları var
İş Bankası çalışanlarına sadece yurtiçinde değil yurtdışında da fırsatlar sunuyor. Banka yurtdışı çalışma fırsatları kapsamında adaylara ve çalışanlarına geniş seçenekler sunuyor. İş Bankası ayrıca yeni personel alımı kapsamında yeni adayların ve mevcut çalışanlarının eğitimine çok önem veren bir banka olarak öne çıkıyor. 2017 yılında İş Bankası çalışanlarının aldığı ortalama eğitim 21.3 saat. Çalışanlara sınıf içi eğitimlerin dışında dijital öğrenme platformu üzerinden de eğitimler veriliyor.

İş Bankası yeni personel alımlarının yanında Master Class uygulaması ile üniversitelerin 3. Ve 4. Sınıfındaki öğrencilere staj imkanı da sunuyor. Bu program kapsamında üniversitelerden bir hayli iş başvurusu alan İş Bankası işe alımlara devam ediyor.

İş Bankası İş Başvurusu İnsan Kaynakları ve İş Başvuru Formu
Her yıl binlerce yeni bankacılık personel ve eleman alımı yapan İş Bankası’na iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar bankanın ilanlarını internet üzerinden takip edebilir ve kendileri için uygun gördükleri iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirler. Banka personel alımı kapsamında ihtiyaç duyduğu dönemlerde ilana çıkmakta ve yapılan personel alım başvurularını değerlendirmektedir. İş Bankası bankacılık personel ve eleman alımları kapsamında çok daha fazla bilgili bankanın web sitesi üzerinde insan kaynakları bölülü altında bulabilirsiniz.