web
counter
İŞ GARANTİ, İLGİ BÜYÜK | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

İŞ GARANTİ, İLGİ BÜYÜK

Meslek olarak uçak teknisyenliği hiç aklınıza geldi mi? Gelmediyse söyleyelim, uçak teknisyeni olarak iş bulma şansınız çok yüksek. Kısacası uçak teknisyenliği iş garantili bir meslek.

Alınan bilgiye göre, 700 kişiden 583 aday sınava girmeye hak kazanırken, bugün açıklanan sınav sonuçlarıyla yaklaşık 200 aday mülakata çağrıldı.

Mülakatların sonunda kabul edilecek 180 kursiyer, THY Teknik A.Ş’de yürütülen çalışmalarda doğrudan yer alabilecek yetkinlik düzeyine gelecek şekilde 6 ay süreyle eğitimden geçirilecek.

Eğitimlerin teorik bölümü Nevşehir’de Kapadokya Meslek Yüksekokulunda, uygulama bölümü ise İstanbul’da THY Teknik A.Ş. atölyelerinde yapılacak.

Havacılık sektöründe geçerli dilin İngilizce olması nedeniyle programda ayrıca adayların iyi derecede İngilizce okuma/anlama yeterliliği kazanmaları da sağlanacak.

Adaylar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak ve sosyal güvenlik kapsamında bulunacaklar. Programı başarı ile bitiren adayların, en az yüzde 50’si THY Teknik A.Ş. tarafından istihdam edilecek.

Kaynak: AA

Bunlara da göz atın

1 Comment

  1. Emre SARI

    28 Temmuz 2011 Perşembe at 13:16

    Sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü mezunuyum.Artık bende havaalanın da çalışmak istiyorum.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Saygılarımla : EMRE SARI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>