web
counter
İSTANBUL BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

İSTANBUL BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan duyuru ile 350 itfaiye eri alımı yapılacağı ilan edildi. İstanbul’da itfaiye eri olarak çalışmak isteyenlere büyük bir fırsat doğdu.

İşte detaylar:

Belediye, bugün bazı gazetelerde yer alan ilana göre, lise, meslek lisesi veya dengi okul mezunlarından 260, önlisans itfaiyecilik ve yangın güvenliği mezunlarından 40, inşaat mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve şehir bölge planlama mezunlarından 10’ar, harita, jeodezi ve fotoğrametri mühendisliği mezunlarından 8, makine mühendisliği ile kimya mühendisliği mezunlarından 5’er, mimarlık bölümü mezunlarından da 2 olmak üzere toplam 350 adet itfaiye eri alacak.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

İlana göre, 30 yaşını doldurmamış olanların, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Sosyal Tesisleri, Kazlıçeşme Mahallesi, Arbay Caddesi No. 199 adresine, 10 Şubat 2011 tarihine kadar şahsen başvurmaları gerekiyor.

Adaylarda önlisans düzeyinde eğitim veren meslek yüksekokullarının itfaiyecilik ve yangın güvenliği bölümünden (öğrenimlerini yurtdışında tamamlayan adayların diplomalarının YÖK tarafından onaylanmış olması), lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin inşaat, elektrik, elektrik-elektronik, şehir ve bölge planlama, harita/jeodezi ve fotoğrametri, makine, kimya mühendisliği ve mimarlık bölümlerinden mezun olmaları şartı aranıyor.

Adaylardan sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda da en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında ( ,-) 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması isteniyor.

Kaynak: AA

itfaiye eri alımı, itfaiye eri alımı 2014, itfaiye alımı, itfaiyeci alımı, itfaiye alımı 2014

Bunlara da göz atın

2 Comments

  1. mikail

    07 Şubat 2011 Pazartesi at 20:44

    mrb ıkı yıllık işletme mezunuyum boyum 1.76 sızınle calışmak benım ıçın cok ıyı olur ılgınız ıcın tesekkurler

  2. itfaiyeci

    12 Mayıs 2014 Pazartesi at 13:10

    acaba itfaiye alımları neden saglıklı olmuyor. neden 2 yıllık itfaiyecilik programından alımı çok az neden hala haksızlık devam ediyorr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>