Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları

224

a.Kıt’a kaynağından,

b.Terhis olmuş erbaş ve erlerden olmak üzere iki kaynaktan karşılanır.

Jandarma sınıfı uzman erbaşlar; TSK.’nin erbaş kadrolarında devamlılık gerektiren teknik ve kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak amacıyla istihdam edilen uzman onbaşı ve uzman çavuşlardır.

Kıt’a kaynağından temine ihtiyaç duyulduğunda, alım şartlarının yayınlanması ile birlikte terhislerine altı ay kalan ve başvuru şartlarını taşıyan erbaş ve erler birlik komutanlıkları vasıtası ile başvurur.

Terhis tarihi üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, en az lise ve dengi okul mezunu olan ve J.Gn.K.lığının ihtiyaç olarak belirttiği branşlardaki niteliklere sahip olanlar ise başvurularını internet üzerinden yaparlar.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde yapılacak her türlü personel ve öğrenci alımına ilişkin faaliyetler, gazete ve internet gibi medya imkânlarından istifade edilerek kamuoyuna duyurulmaktadır. Adaylar www.jandarma.tsk.tr ve www.jandarma.gov.tr internet adreslerine girdiklerinde ana sayfada bulunan “Personel/Öğrenci Alımı” sayfasından alımlara ilişkin başvuru, başlangıç ve bitiş tarihleri, başvuru şartları, başvurunun ne zaman, nereye ve nasıl yapılacağı gibi hususlarla ilgili bilgi sahibi olabilmektedir.

Söz konusu duyurular, bir sonraki alım faaliyetine kadar, ilgili internet sayfasında bilgi olarak sürekli yayımda kalmaya devam etmekte, bir sonraki alım faaliyetine yaklaşık aynı tarihlerde başlanılmaktadır.

jandarma uzman erbas alimi 2015, jandarma uzman çavuş alımı 2015, uzman jandarma alımı 2015, jandarma uzman erbaş alımı, www jandarma gov tr

2 YORUMLAR

  1. Merhaba ben Gaziantep’ten Hasan askerliğimi ANKARA ÇANKAYA BAKANLIĞI KaraHarp Okulun’da yaptım.Uzman Çavuş Erbaş olarak yapmak istiyorum gereğinin yapılmasını istiyorum arz ederim.

  2. merhaba ben şanlıurfa suruç ilçesinden ramazan sunğur askerliğimi siirt 3. komando tugayında yapmaktayım. uzman çavuş erbaş olarak yapmak istiyorum gereğini arzederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here