web
counter
Kamu İşçi Alımları 50 Bin Kamu İşçisi Alımı Yapılacak | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

Kamu İşçi Alımları 50 Bin Kamu İşçisi Alımı Yapılacak

Kamu eleman ve işçi alımlarına devam ediyor. İşkur’a kayıtlı siz kişiler arasından 50 bin işçi alımı gerçekleştirilecek.

Hükümet yılbaşına kadar 50 bin işçi alacak. Kişiler İŞKUR’a kayıtlı işsizlerden seçilecek. 8 ay çalıştırılacak işçiye asgari ücret ödenecek.

Hükümetten işsizlere yılbaşı piyangosu gibi müjde geldi. Yılbaşına kadar toplum yararına işlerde çalıştırılmak üzere 50 bin işçi alınacak. Park-bahçe düzenlemesi, okullarda boya-tamiratı, okul ve hastanelerde hademe, tamiratçı gibi işlerde çalıştırılacak işçilere 8 ay boyunca asgari ücret üzerinden maaş ödenecek, sigortaları yaptırılacak.

50 bin kişi Türkiye İş Kurumu’na (İŞKUR) kayıtlı işsizler arasından seçilecek. Öncelik bir ailede hiç çalışanı olmayana verilecek. Başvuru yapanların eğitimleri, mesleki bilgileri listelenecek. İhtiyaçtan fazla başvuru olması durumunda bu listelerden işe uygun olanlar arasından seçim yapılacak. İsimler noter huzurunda kura ile belirlenecek.

İşçilerin ücretleri için İşsizlik Sigortası Fonu’ndan yaklaşık 350-400 milyon lira kaynak ayrıldı. İş için başvuracakların öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Emekli, dul ve yetim, malul aylığı alanlar başvuru yapamayacak.

Kaynak: Sabah

işkur okullara hizmetli alımı 2015, okullara personel alımı 2015, okullara hademe alımı, işkur okullara hizmetli alımı sonuçları, işkur mardin okullara hizmetli alımı

Bunlara da göz atın

2 Comments

  1. mesut

    12 Ocak 2012 Perşembe at 15:21

    60 puan bişeye yaramıyormu lıse mezunuyum illakı meslek lısesisimi olcak

  2. adnan cekic

    14 Ocak 2015 Çarşamba at 13:10

    ben çelik imalat montaj kaynak ustasıyım banagöre bu işkurda işyokmu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>