KPSS 2011 TERCİHLERİ, 2011 KPSS TERCİH REHBERİ

ÖSYM Başkanlığı daha önce açıklamış olduğu 2011 yerleştirme takviminde, 4 yerleştirme lemine yer vermişti. Başkanlık yeni bir takvim daha belirledi. Buna göre Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımına 10-16 Mart 2011; Çevre ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımına 15-18 Haziran; Sağlık Bakanlığı 2. sözleşmeli personel alımına ise 23-28 Haziran 2011 tarihleri arasında başvuru alınacak. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında ÖSYM?nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Kılavuz ayrıca basılmayacak ve dağıtılmayacaktır. Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans?a girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP 93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir. Adaylar tercihlerini 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih alınma süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. (2011/3 KPSS Tercih Kılavuzu memurlar.net tarafından bir tercih programına dönüştürülmüştür. Aşağıdaki bölümde; sırasıyla öğrenim düzeyi, mezun olduğunuz bölüm/program, unvan ve il tercihini seçerek mezun olduğunuz alana uygun kadroları görmeniz mümkündür. Program tümüyle memurlar.net tarafından, KPSS tercih işlemlerinde adaylara kolaylık sağlamak amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir resmi nitelik taşımamaktadır.)

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI Son Dakika Haberler Paramedikler ÖSYM Mağdurlarını Savundu İzmir’de, ön lisans mezunu sağlık teknikerleri, KPSS sonucu aldıkları puanları tutmasına ve kadrolar boş olmasına rağmen ÖSYM’den kaynaklanan bilgi güncelleme sorunu yüzünden tercih ettikleri kurumlara yerleştirilemediklerini iddia etti.

kpss 2011 tercihleri

Paylaş