web
counter
Maliye Bakanlığı Kamu Memur Personel Alımı İş Başvurusu | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

Maliye Bakanlığı Kamu Memur Personel Alımı İş Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı yaptığı açıklama ile kamu memur personel alımları kapsamında yeni memur alımları yapacağını duyurdu. Buna göre söz konusu kamu memur personel alımı kapsamında Maliye Bakanlığı toplam 150 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Maliye Bakanlığı kamu memur personel alımları çerçevesinde alımı yapılacak uzman yardımcılar Maliye Bakanlığı, merkez teşkilatında yer alan başkanlık, genel müdürlük ve müstakil daire başkanlıklarında görev alacaklar.

Maliye Bakanlığı Kamu Memur Personel Alım Başvuruları

Başvurular, 24 Eylül’de başlayacak ve 5 Ekim 2012 Cuma günü saat 17.30’a kadar, elektronik ortamda Maliye Bakanlığı internet sayfasında yayımlanacak olan başvuru formu ile yapılacak. Başvuruyu elektronik ortamda yapan adayların, başvuru formunun imzalı bir örneğinin Personel Genel Müdürlüğü’ne veya en geç sınav saatinden önce sınav salon yetkilisine teslim etmesi zorunlu olacak.

Başvuru Formu

Başvuru formunu elektronik ortam dışında doldurmak suretiyle getirenlerin veya gönderenlerin başvuruları da süresi içinde olmak kaydıyla kabul edilecek.

Maliye Bakanlığı Kamu Memur Personel Alım sınavı

Sınav, yazılı (klasik) ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Adayların, 3-4 Kasım tarihlerinde dört oturum halinde yapılacak yazılı sınavda başarılı sayılabilmeleri için, yazılı sınav ortalamasının en az 70 olması gerekecek.

Sözlü Sınav

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar Ankara’da sözlü sınava tabi tutulacak. Sözlü sınav tarihi, yeri ve saati (www.maliye.gov.tr) ve (www.pergen.gov.tr) internet sayfalarında ayrıca ilan edilecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesinde belirtilen genel şartları taşıması istenen adayların, en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, letme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği YÖK Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor.

Hazine Müsteşarlığı Kamu Stajyer Alımı

Hazine Müsteşarlığı, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere en fazla 12 stajyer Hazine Kontrolörü alacak. Adaylar, başvuru ve kayıt işlemlerini, en son 19 Ekim 2012 Cuma günü saat 17.00’ye kadar Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’na bizzat veya posta ile yapabilecek.

Yazılı ve sözlü olarak yapılacak giriş sınavının yazılı aşaması, 3-4 Kasım 2012 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra dört ayrı bölümde yapılacak.

Bunlara da göz atın

2 Comments

  1. aysu

    19 Eylül 2012 Çarşamba at 09:18

    Ben Aysun 4 yıllık işletme mezunuyum.4 yıllık müdür yetkili görev aldım.Sizinle çalışmak tan gurur duyarım.

  2. adem gül

    24 Eylül 2012 Pazartesi at 17:41

    slm ben adem gül 10.08.1987 dogumluyum askerligini yapmıs evli ve bir cocuk babasıyım meslek lisesi megzunuyum bircok dalda tecrübem ve deneyimim vardır kuralları ve disdiplini seven kisi ve kisilerin karar ve önerilerine saygı duyan biriyim sizinle calısmaktan onur duyarım saygılar tel.numaram.05384698651

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>