web
counter
OTEL PERSONEL ALIMLARI 2011 | Personel İşçi Memur Alımı 2018 İş Başvurusu

OTEL PERSONEL ALIMLARI 2011

Bu yıl turizm sezonu hareketli geçecek gibi görünüyor. Turizm alanında faaliyet gösteren oteller sadece Antalya’da 50 bin kişilik personel, eleman ve işçi alımı gerçekleştirecek.

Ancak bu sene yeni açılacak otellerin yanı sıra mevcut oteller de uzayan turizm sezonu nedeniyle ek istihdam sağlayacak. Antalya, Fethiye ve Kapadokya’da bulunan Lykia World Otelleri Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Zeynep Silahtaroğlu Baykal, bu sene erken sezonda yüzde 90’ı geçen doluluk kapasitesine ulaştıklarını ve sezonun kasım sonuna kadar uzayacağını, bunun da istihdama ek katkı sağlayacağını söylüyor. Baykal, bir yanda sezonluk elemanların daha uzun süre çalışmasına katkı sağlarken diğer taraftan da bazı otellerde özellikle de tam kapasite ile çalıştıkları yüksek sezonda ek eleman ihtiyacının artacağını dile getirdi.

Antalya’da bu sene açılacak oteller arasında Antalyalı turizmcilerin oluşturduğu zincirler bulunuyor. 4 ve 5 yıldız kategorisindeki bu otellerde ortalama 200 kişiye istihdam sağlanıyor. Örneğin Side’de bu sezon kapılarını açacak olan Side Port Oteli 150 kişiye istihdam sağlayacak. Yerli turizmcilerden Seher Grubu bünyesindeki Seher Sun Palace da bu sene 100 kişilik istihdamla kapılarını açacak. Bunun yanı sıra Antalya’da bu sene en fazla istihdam sağlayacak olan Maxx Royal olacak. 460 oda ve 25 villadan oluşan otel bin kişiye istihdam yaratacak.

Bunlara da göz atın

5 Comments

 1. Nurdan Gel

  22 Mart 2011 Salı at 15:08

  İyi günler..Ben önlisan ithalat ihracat bölümü mezunuyum.Şube danışmanı,sağlık eğitmeni,seminer hocalığı yaptım.Kütahya ili Tavşanlı ilçesinde belediyeye ait bir otelde yaklaşık 1 sene kadar resepsiyonistlik yaptım.Ayrıca müdür yardımcılığı görevindede 2 yıl süreli tecrübem var.Uygun bulunan bir departman ve pozisyonda sizinle çalışmak istiyorum.Bilgilerinize arz ederim.

 2. Ahmet KARAMAN

  09 Nisan 2011 Cumartesi at 10:15

  ben daha önce 4 yıl önce muğlanın fethiye ilçesindeki otellerde sezonluk olarak kat görevlisi depo pozisyonlarında yatılı olarak çalıştım bilginize duyrulur

 3. sabriye olug

  07 Mayıs 2011 Cumartesi at 16:15

  ben ceşitli restorantlarda ve kafelerde calıştım oldukca tecrübeliyim kendimde kantin işlettim bilgilerinize arz eredim iyi akşamlar cevap verirseniz olumlu yada olumsuz memnun olurum….

 4. hüseyin mazı

  29 Haziran 2011 Çarşamba at 20:45

  iyi günler ben daha önce manavgat silence beach otelde sezonluk çalıştım pide ustasıyım yani fırıncı şu anda gaziantepte oturmaktayım ve geçici olarak otelde reception olarak çalışmaktayım arapça dilim var 20 senelikte fırın ustasıyım uygunsa sizinle çalışmayı istiyorum bilgilerinize arzederim saygılar tel:05312616559

 5. ibrahim gökçay

  16 Kasım 2011 Çarşamba at 13:43

  iyi günler ben ön lisans turizm ve otelcilik mezunuyum 4 senedir turizm işi yapıyorum.iş tecrübem var.bana uygun gördüğünüz departmanda ve pozisyonda sizinle çalışmak isterim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir