OTOMOTİV SEKTÖRÜ YENİ ELEMAN ALIMLARI YAPACAK

271

Otomotiv sektörü coşuyor, satışların da hızlanması ve artması ile birlikte otomobil fabrikaları üretimi arttıracak. Bu kapsamda vardiyalar da artacak ve yeni eleman alımına gidilecek. Üretimi arttırarak personel alımı yapacak olan otomobil fabrikalarının başında Renault, Ford Otosan, Hyundai ve Tofaş geliyor.

Renault, Ford Otosan ve Hyundai’nin ardından Tofaş da üç vardiya çalışacak. Opel için 150 milyon euro yatırımla Bursa’da üretim yapacak olan Tofaş, Mart ayından itibaren üç vardiya sistemine geçecek. Tofaş CEO’su Ali Pandır, Opel/Vauxhall markaları için üretim nedeniyle yeni çalışan sayılarını kademeli biçimde artıracaklarını belirtti.

Vardiyayı üçe çıkarmakla Opel/Vauxhall markaları ile Fiat Doblo temelli Opel Combo modelinin üretimine de hazırlık yapılacağını dile getiren Pandır, “Mart ayından itibaren üretimimizi üç vardiyaya çıkararak ilk aşamada 500 yeni işçi istihdamı yapacağız. İşçi alımlarına bugünden itibaren başlıyoruz. 2011’in son çeyreğine kadar bu işçi alımlarını kademeli olarak bin 200 kişiye çıkaracağız” dedi. Pandır, 2010 yılında TOFAŞ’ın 312 bin adetle Türkiye’de en çok otomobil ve hafif ticari araç üreten otomotiv firması olduğunu ifade ederek, “Bu yıl üretimimiz geçen yıla göre bir kademe daha yukarıya çıkar; 320 binin üzerinde gerçekleşir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Ankarahaber

otomotiv sektöründe eleman arayanlar
Paylaş

7 YORUMLAR

  1. haziran 2011 de yüzncüyıl üniversitesi meslek yüksek okulu otomotiv bölümünden mezun olacam
    otomotiv mezunu olarak ilgili kurum kuruluşların bilgisine
    mail adresimden ulaşabilirsiniz
    teşekkürler

  2. 1984 MESLEK LİSESİ ELEKTRONİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM BOYUM 1.78 KİLOM 77 ASKERLİK GÖREVİMİ TANKÇI OLARAK YAPTIM 3 YILDIR KOCAELİ LİMAN BÖLGESİNDE BULUNAN BİR DEVLET FİRMASINDA TAŞERON ŞİRKET ADI ALTINDA SİLAHLI ISPS EĞİTİMİ ALMIŞ ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM

  3. elaziğ gazi anadolu teknık lıse ve endüstri meslek lisesi mezunuyum askerlık görevimi yapmış olup elazig sanayi sitesinde 8 yıllık kaporta ve boya ustasi olarak görev yatim sizinle calişmaktan onur duyarim metal bölumu mezunuyum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here