web
counter
Lise Mezunu Personel Eleman İçi Alımları | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

Lise Mezunu Personel Eleman İçi Alımları

Türkiye’de hükümet ve ilgili devlet kurumları sizliğe ayrı bir önem vermeye başladılar. Bu önem çerçevesinde işsizlikle mücadele konusunda lise mezunlarını da memnun edecek gelişmeler gerçekleşiyor.

İnsan kaynakları uzmanlarının öngörülerine göre bu yıl içerisinde 100 bin ile 150 bin arasında lise mezunu kişi eleman ve personel alımı kapsamında işe alınacak. Ortalama maaşlar konusunda tahminler de oldukça iyi. Buna göre işe alınacak lise mezunlarının ortalama maaşları 800 TL ile 1500 TL arasında olacak. Liselerden her yıl ortalama 700 bin öğrenci mezun oluyor. Özellikle perakende sektörü yeni lise mezunları için güzel kariyer imkanları sunuyor. Mağaza personel – eleman alımlarında mağaza personelinin genellikle lise mezunlarından oluşması lise mezunlarının işe alınmasında önemli katkılar sağlıyor.

2012 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan 74 alışveriş merkezinin toplamda 74 bin ile 110 bin arasında personel ve eleman alımı yapması öngörülüyor. Lise mezunu personel ve eleman alımı konusunda şehir olarak İstanbul başı çekiyor, ardından sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Tekirdağ geliyor.

düz lise mezunu iş ilanları

Bunlara da göz atın

2 Comments

  1. feride

    16 Ağustos 2011 Salı at 07:28

    Antalya kumluca da ikamet ediyorum düz lise mezunuyum.çocuk gelişimden bilgisayardan kurankursundan antep işi kurdela nakışı kurslarına katıldım.sertifikalarım var. birazda dikiş bilgim var.

  2. Serkan

    11 Ocak 2012 Çarşamba at 22:03

    Meslek lisesi tesisat teknolojısi mezunuyum.kalorifercilik yaparım 0543 441 2707

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>