SURİYE'DE TÜRK FİRMALAR, SURİYE'DE İŞ İMKANLARI

535

Suriye’de ki Türk firmalar, inşaat, otelcilik, turizm, bilişim, mühendislik, elektronik ve diğer birçok alanda faaliyet gösteriyor, yurt dışında çalışmak isteyenlere ve yurt dışında iş arayanlara söz konusu alanlarda iş imkanları sunuyor.

Ticaret Potansiyeli Artıyor
Suriye ve Türkiye arasındaki mevcut ticaret potansiyeli yapılan anlaşmalarla birlikte her geçen daha da büyüyor, ticaret alanındaki yeni anlaşmalar ve gelişmeler hem Türk girişimcilere ve Suriye’de çalışmak isteyenlere yeni fırsatlar yeni iş imkanları sunuyor.

Suriye’deki Türk Firmalar
Suriye’ye yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım yapmış durumlar ve hem yatırım miktarı hem de Suriye’de iş yapan ve Türkiye’den işçi götüren Türk firmaların sayısı günden düne artıyor. Halep ve çevresindeki Türk yatırımlarıyla birlikte bu rakamın 1 milyar doları bulduğu tahmin ediliyor. Türk yatırımları, Suriye’de tutar açısından ikinci, yatırım sayısı itibarıyla ise birinci durumda.

Suriye’deki Türk Şirketler ve Yatırımlar
Güriş’e ait 2 çimento fabrikası (Rakka ve Kamışlı), Dedeman Grubu’na ait 3 otel (Şam, Halep ve Palmeria), Anadolu Grubu’na ait Coca-Cola İçecek dağıtım organizasyonu, Akteks’e ait 2 tekstil fabrikası (Halep) ve Suriye-Türkiye Ticaret Merkezi’ne ait 2 tekstil fabrikası (Halep) bulunuyor. Yine Halep’te aynı merkeze ait yatırım aşamasında bir de plastik fabrikası var.

Teknoloji ve Bilişim Alanında’da Türk Firmalar Var
Suriye’de teknoloji ve bilişim alanında faaliyet gösteren Zenits Dış Ticaret, birçok bakanlığın e-devlet projelerini gerçekleştirdi.

Suriye’deki diğer Türk Şirketler
Şam’da Aslan Makine’ye ait bir deri makinesi fabrikası yer alıyor. Emsaş İnşaat, İzopoli, Mescioğlu Mühendislik, TPIC-TPAO, THY, Jet Turizm, Has Turizm, Özhan Turizm, Güney Turizm, Ortadoğu Alüminyum, Karpen, EAS Elektronik gibi Türk firmaları da Suriye’de faaliyet gösteriyor.

suriye is ilanlari
Paylaş

8 YORUMLAR

 1. Merhabalar..adim mehmet lolaz suriye vatandasiyim halepte ikamet etmekteyim 8 yili askin libya da degisik turk firmalainda gorevde bulundum Satinalmacilik ve muhasebe isleriyle ugrastim son 3 yil libyada turk firmalarinda alt yuklenicilik yaptim insaat alaninda baya bilgili sahibiyim insaat ta ince isler : siva,duvar orme (tugla) boya ,sap,seramik ,kisaca tum ince islerde calistim gerekli katalog ve verdigim is hizmeti fotograflarim 5 ayri turk firmasindan referanslarim var ..libya da yasanan olaylardan sonra bende her yabanci gibi ulkeme geri dondum burdaki turk firmalariyla irtibata gecmek ve calismak istiyorum saygilarimla …ILETISIM :lolaz85lolaz@hotmail.com-TEL:00963 21 724 00 49 – 00963 93 590 26 28

 2. Merhabalar..adim mehmet lolaz suriye vatandasiyim halepte ikamet etmekteyim 8 yili askin libya da degisik turk firmalainda gorevde bulundum Satinalmacilik ve muhasebe isleriyle ugrastim son 3 yil libyada turk firmalarinda alt yuklenicilik yaptim insaat alaninda baya bilgili sahibiyim insaat ta ince isler : siva,duvar orme (tugla) boya ,sap,seramik ,kisaca tum ince islerde calistim gerekli katalog ve verdigim is hizmeti fotograflarim 5 ayri turk firmasindan referanslarim var ..libya da yasanan olaylardan sonra bende her yabanci gibi ulkeme geri dondum burdaki turk firmalariyla irtibata gecmek ve calismak istiyorum saygilarimla …ILETISIM :lolaz85lolaz@hotmail.com-TEL:00963 21 724 00 49 – 00963 93 590 26 28

  • tekstil iplik alımıyla ilgileniyorum istanbul piyasası icin
   30/1 opened örme kumaş yada 30/1 iplik parti iplik olabilir:
   üstüpü ipliği, rest iplik: abraşlı iplik. dip bobin
   bu tür mamüllerle ilgiliyim bilginize
   cep tel: 0532 634 64 92

 3. konfeksiyondaki bütün makinelerde calısırım çift igne düz recme yani komple makine tamiride yaparım dolgun maaşlı bi yer arıyorum yurt içi yurt dışı farketmez para varsa her yere gelirim 05435674318

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here