Tarım Bakanlığı 2012 / 2013 Tarım Danışmanı Personel Alımı

474

Tarım Bakanlığı personel ve işçi alımları kapsamında 7500 kişilik tarım danışmanı alımı gerçekleştirdi ve bu toplu personel alımına ilave olarak 2500 kişilik eleman alımı daha yapılacak.

Tarım Bakanı Mehdi Eker, yakında Tarım Bakanlığı’na 2500 adet tarım danışmanı alımı yapılacağını ve bu alımlar kapsamına e alınan personelin 2013 yılı başında iş başı yapmış olacağını açıkladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri başladı. Bakan Mehdi Eker, burada yaptığı konuşmada, 2 bin 500 yeni tarım danışmanı alınacağı müjdesini verdi. Daha önce 7 bin 500 tarım danışmanı alındığını hatırlatan Eker, “Bunlar kırsalda köylerde çalışacak. Köylerde çiftçinin yanında, bahçesinde, merasında, ahırında, onun yanı başında hizmet sunacak. Böylece sayı 10 bin kişiye ulaşmış olacak. Alım süreci başladı. ÖSYM yakın tarihte ilana çıkacak. Prosedür tamamlanıp en geç 2013 Ocak ayına kadar bunlar çalışmaya başlamış olacak.” diye konuştu.

2014 ziraat teknikeri alımı

10 YORUMLAR

  1. Merhaba;
    Alınacak personel sadece lisans mezunlarımı olacaktır?
    Yoksa ziraat teknikeri (bahçe bitkileri ,bahçe ziraatı,seracılık vs. önlisans mezunu) alımıda olacak mıdır?
    Sayg

  2. bahçe ziraatı mezunuyum tarım danışmanlık belgem var tekniker alımları olacak mı ne zaman olur beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum E-posta adrsim var arkadaşlar tşk ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here