web
counter
Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Personel Memur Alımı | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Personel Memur Alımı

Tarım Bakanlığı 2011 yılı için kadrolu personel alımı yanında sözleşmeli personel alımı yapmayı da planlıyor. Sayfamızda yer alan bilgilerin yanında Tarım Bakanlığı resmi web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tarım Bakanlığı, sözleşmeli personel adaylarından genel şartları taşımaları yanında birtakım ilave şartlar da istiyor. Aşağıda sırasıyla genel şartlar ve hemen onun altında sözleşmeli personel alımı 2011 adaylarının taşıması gereken ilave şartlar yer alıyor.

Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımı adaylarının taşıması gereken genel şartlar şöyle:

a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı lenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
d) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak;
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
f) Tercih edilecek pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Sözleşmeli personel alımı adaylarının taşıması gereken ek şartlar ise:

a) Ziraat, gıda, su ürünleri ve balıkçılık teknolojisi mühendisleri ile veteriner hekim kadrolarına atanacak şartları haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı pozisyonların karşısında yer almaktadır.
b) Sağlık bakımından Mühendis veya Veteriner Hekim olarak çalışmasına engel hali bulunmamak. (Bu durum sağlık kurulu raporu ile belgelenecektir)
c) KPSSye girmiş ve (2008-KPSS Lisans) sonuçlarına göre KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek Mühendis ve Veteriner Hekim pozisyonlarının karşısında yer alan bölümlerden mezun olmak.

Bakanlığın ön gördüğü genel ve ilave şartları taşıyan sözleşmeli personel adaylarının yerleştirmesi ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek.

Adaylar, koşullarını karşıladıkları pozisyonlar için sıraya koydukları tercilerini internet yoluyla yapacaklardır. Yukarıda belirtilen şartları taşımayanların, müracaatları halinde ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılsa dahi atama işlemleri yapılmayacaktır.

ÖSYM Tercih Kılavuzunun yayınlanması ile birlikte adaylar osym.gov.tr adresinden pozisyonlar ve bölümler ile yerleştirme yapılacak olan köy ve beldeler ile başvuru tarihlerini görebilirler.

tıbbi ve aromatik bitkiler teknikeri iş ilanları, tıbbi ve aromatik bitkiler iş ilanları, tıbbi ve aromatik bitkiler kpss ataması, tıbbi aromatik bitkiler bölümü kpss puanları, tıbbi ve aromatik bitkiler bölümü atamaları

Bunlara da göz atın

13 Comments

 1. şerife balcı

  29 Ocak 2011 Cumartesi at 16:38

  ön lisans hayvan yet ve sağlığı kadro açarsanz bizlerde madur olmayız

 2. mehtap

  12 Şubat 2011 Cumartesi at 09:21

  hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı mezunları yıllardır iş bekliyor artık lütfen birşeyler yapılsın

 3. erdem kocak

  23 Şubat 2011 Çarşamba at 10:04

  slm ben erdem 1986 doğumlu ankara keciören ıkametli özel güvenlık gorevlısıyım (sılahlı) 1 seneye yakın bu sektordeyım tecrubelı durust saygılı ısınde en ıyısı olabılmk ıstyıorumm ve sızınle calısmak ıstıyorum irtıbat numaram .. 05424033984

 4. lale

  24 Şubat 2011 Perşembe at 14:37

  ben sosyal bilimler mezunuyum tercih yapabiliyormuyum çok merak ediyorum lütfen bilen cevap versin teşekkürler herkese bol şans.

 5. nurşen

  02 Mart 2011 Çarşamba at 13:53

  süleyman demirel atebey m.y.o mezunuyum fidan yetiştirme bölümü iş arıyorum antalyada ikamet etmekteyim

 6. filiz

  07 Mart 2011 Pazartesi at 20:50

  bilgisayar proğramcılığı mezunuyum.şuan da da kamu yönetimi okuyorum.çalışma deneyimimde var.sizinle çalışmak istiyorum.bu mümkün mü acaba..

 7. emine

  13 Mart 2011 Pazar at 20:30

  tarımsal kooperatifçilik bölümü mezunuyum sizle çalışabilmem mümkün mü acaba bilgilendirirseniz sevinirim..

 8. onur özkan

  31 Mart 2011 Perşembe at 10:44

  harita kadastro meslek lisesi mezunuyum .kpssden atanamadık devlet 15 kişi alıyor bizden.okulu kapatsınlar bence

 9. sude nur

  26 Nisan 2011 Salı at 16:31

  gıda teknolojisi mezunuyum memur alımı olcak mı bilgi verirmisin

 10. sude nur

  26 Nisan 2011 Salı at 16:31

  gıda teknolojisi mezunuyum memur alımı olacak mı

 11. uğur ok

  01 Temmuz 2011 Cuma at 16:39

  ben 2011 tıbbi ve aromatik bitkiler mezunuyum bu bölümden mezun olanlar tarım bakanlığında çalışa bilirler mi?

 12. ela

  06 Temmuz 2011 Çarşamba at 17:05

  tıbbi ve aromatik bitkiler mezunuyum ,benim gibi madur kaçtane arkadaşlarımız var ,ses verin arkadaşlar ,bu okullara bu bölümü neden açtı devletimiz 1 tane alım bile yapmadı yıllardır,amaçlarını bize söylesinler yada kapatılsın ,mesleğimizi bu şekilde nasıl sevelim,açıköğretime bile açıldı bu bölüm niye niye niye ? ? ? cevap istiyorummmmmmmmmmmm .. . .

 13. tayfur

  31 Temmuz 2011 Pazar at 18:30

  ben tayfur harran üniversitesi pamuk eksperliği mezunuyum sösleşmeli olarak çalışmak istiyorum adanada ikamet etmekteyim hayırlı haberlerinizi bekliyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>