free web stats

Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Personel Memur Alımı

Tarım Bakanlığı 2011 yılı için kadrolu personel alımı yanında sözleşmeli personel alımı yapmayı da planlıyor. Sayfamızda yer alan bilgilerin yanında Tarım Bakanlığı resmi web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tarım Bakanlığı, sözleşmeli personel adaylarından genel şartları taşımaları yanında birtakım ilave şartlar da istiyor. Aşağıda sırasıyla genel şartlar ve hemen onun altında sözleşmeli personel alımı 2011 adaylarının taşıması gereken ilave şartlar yer alıyor.

Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımı adaylarının taşıması gereken genel şartlar şöyle:

a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı lenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
d) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak;
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
f) Tercih edilecek pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Sözleşmeli personel alımı adaylarının taşıması gereken ek şartlar ise:

a) Ziraat, gıda, su ürünleri ve balıkçılık teknolojisi mühendisleri ile veteriner hekim kadrolarına atanacak şartları haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı pozisyonların karşısında yer almaktadır.
b) Sağlık bakımından Mühendis veya Veteriner Hekim olarak çalışmasına engel hali bulunmamak. (Bu durum sağlık kurulu raporu ile belgelenecektir)
c) KPSSye girmiş ve (2008-KPSS Lisans) sonuçlarına göre KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek Mühendis ve Veteriner Hekim pozisyonlarının karşısında yer alan bölümlerden mezun olmak.

Bakanlığın ön gördüğü genel ve ilave şartları taşıyan sözleşmeli personel adaylarının yerleştirmesi ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek.

Adaylar, koşullarını karşıladıkları pozisyonlar için sıraya koydukları tercilerini internet yoluyla yapacaklardır. Yukarıda belirtilen şartları taşımayanların, müracaatları halinde ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılsa dahi atama işlemleri yapılmayacaktır.

ÖSYM Tercih Kılavuzunun yayınlanması ile birlikte adaylar osym.gov.tr adresinden pozisyonlar ve bölümler ile yerleştirme yapılacak olan köy ve beldeler ile başvuru tarihlerini görebilirler.

Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Personel Memur Alımı 2016

tıbbi ve aromatik bitkiler teknikeri iş ilanları, tıbbi ve aromatik bitkiler iş ilanları, tıbbi ve aromatik bitkiler kpss ataması, tıbbi aromatik bitkiler bölümü kpss puanları, tıbbi ve aromatik bitkiler bölümü atamaları

2017 iş ilanları, bugünkü ilanlar, memurlar, memur haber, takvim, kariyer.net, yenibiriş.com, maaşlar, kpss, sınavlar, ne zaman, 2016, başvuru şartları, ne iş yapar, iş ilanları, iş başvurusu, işkur, sabah ilan, posta ilan, gazete, haber, son dakika ilan bürosu, gazete ilan ajansı, gazeteye ilan vermek istiyorum

, , , , ,

13 Gönderi var

 1. şerife balcı | 29 Ocak 2011 Cumartesi

  ön lisans hayvan yet ve sağlığı kadro açarsanz bizlerde madur olmayız

 2. mehtap | 12 Şubat 2011 Cumartesi

  hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı mezunları yıllardır iş bekliyor artık lütfen birşeyler yapılsın

 3. erdem kocak | 23 Şubat 2011 Çarşamba

  slm ben erdem 1986 doğumlu ankara keciören ıkametli özel güvenlık gorevlısıyım (sılahlı) 1 seneye yakın bu sektordeyım tecrubelı durust saygılı ısınde en ıyısı olabılmk ıstyıorumm ve sızınle calısmak ıstıyorum irtıbat numaram .. 05424033984

 4. lale | 24 Şubat 2011 Perşembe

  ben sosyal bilimler mezunuyum tercih yapabiliyormuyum çok merak ediyorum lütfen bilen cevap versin teşekkürler herkese bol şans.

 5. nurşen | 02 Mart 2011 Çarşamba

  süleyman demirel atebey m.y.o mezunuyum fidan yetiştirme bölümü iş arıyorum antalyada ikamet etmekteyim

 6. filiz | 07 Mart 2011 Pazartesi

  bilgisayar proğramcılığı mezunuyum.şuan da da kamu yönetimi okuyorum.çalışma deneyimimde var.sizinle çalışmak istiyorum.bu mümkün mü acaba..

 7. emine | 13 Mart 2011 Pazar

  tarımsal kooperatifçilik bölümü mezunuyum sizle çalışabilmem mümkün mü acaba bilgilendirirseniz sevinirim..

 8. onur özkan | 31 Mart 2011 Perşembe

  harita kadastro meslek lisesi mezunuyum .kpssden atanamadık devlet 15 kişi alıyor bizden.okulu kapatsınlar bence

 9. sude nur | 26 Nisan 2011 Salı

  gıda teknolojisi mezunuyum memur alımı olcak mı bilgi verirmisin

 10. sude nur | 26 Nisan 2011 Salı

  gıda teknolojisi mezunuyum memur alımı olacak mı

 11. uğur ok | 01 Temmuz 2011 Cuma

  ben 2011 tıbbi ve aromatik bitkiler mezunuyum bu bölümden mezun olanlar tarım bakanlığında çalışa bilirler mi?

 12. ela | 06 Temmuz 2011 Çarşamba

  tıbbi ve aromatik bitkiler mezunuyum ,benim gibi madur kaçtane arkadaşlarımız var ,ses verin arkadaşlar ,bu okullara bu bölümü neden açtı devletimiz 1 tane alım bile yapmadı yıllardır,amaçlarını bize söylesinler yada kapatılsın ,mesleğimizi bu şekilde nasıl sevelim,açıköğretime bile açıldı bu bölüm niye niye niye ? ? ? cevap istiyorummmmmmmmmmmm .. . .

 13. tayfur | 31 Temmuz 2011 Pazar

  ben tayfur harran üniversitesi pamuk eksperliği mezunuyum sösleşmeli olarak çalışmak istiyorum adanada ikamet etmekteyim hayırlı haberlerinizi bekliyorum

Bir Cevap Yazın