Tekfen İnşaat Suudi Arabistan'da Yeni Bir İş Aldı

561

Tekfen İnşaat Holding Suudi Arabistan’da yeni bir iş aldı, söz konusu işin büyüklüğü ve parasal değeri 122,5 milyon dolar. Buna göre söz konusu proje kapsamında Suudi Arabistan’a Türkiye’den işçi ve eleman alımı da gündeme gelebilir.

Tekfen Holding’in bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat, Suudi Arabistan’da 122.5 milyon dolarlık proje kazandı.

Tekfen Holding’ten KAP’a yapılan açıklamada, “Tekfen İnşaat,ARAMCO ile Dow Chemical Company’nin yüzde 50-50 pay ile ortakoldukları SADARA Chemical Company’nin Suudi Arabistan Jubail’degerçekleştirdiği petrokimya tesisi yatırımı kapsamındaki Propilen Oksit Proses Ünitesi’nin inşaat ve elektromekanik montaj lerinin yapımına ilişkin projeyi kazandığına dair bir sipariş mektubu aldı” ifadesi yer aldı.

Projenin büyüklüğünün 122.5 milyon dolar, süresinin de 29 ay olduğunun belirtildiği açıklamada, mukavelenin kısa süre içerisinde imzalanmasının beklendiği de ifade edildi.

Tekfen İnşaat

Uluslararası mütehhitlik endüstrisinin önemli yayınlarınından biri olan ENR (Engineering News Record), her yıl dünyanın en büyük 225 Uluslararası Müteahhitlik Şirketi’nin yer aldığı bir değerlendirme yapmaktadır. Firmaların bir önceki yıl yurt dışında aldıkları iş miktarları baz alınarak oluşturulan listede Tekfen İnşaat, 2011 yılında 110.sırada iken, bu yıl yurt dışında aldığı 1 milyar 48 milyon dolarlık iş miktarı ile 88. sıraya yükseldi.

Tekfen dışında ilk 100’de yer alan diğer şirketler, Polimeks, Rönesans, Gama, Enka ve Antyapı’dır. Dünyanın en büyük 225 Uluslararası Müteahhiti listesindeki Türk firmalarının sayısı 2011’de 31 iken, bu yıl, bu sayı 33’e çıkmıştır. Türkiye, bu sayı ile geçen yıl olduğu gibi Çin’in ardından ikinci sırayı almıştır.

yhs-ddc_bd, inşaat iscisi arayanlar, tekfen inşaat iş ilanları, gama inşaat iş ilanları, tekfen yurtdışı iş ilanları

8 YORUMLAR

  1. selam ben samed 28 yaşındayım sizinle yurt dışında çalışmak istiyorum mesleğim projeli imalat montaj testli elektirik ve gaz altı kaynakçısı şalama ile milimlik kesim 1. sınıf mekanikçi ustasıyım telefonum 0544 269 45 05bana ulaşmanızı bekliyorum teşekürler hayırlı işler

  2. MERABALAR BEN FERHAT ARUK RUSYADA 10 YILLIK TECRUBEM VAR BIR COK FIRMALARDA PUREJELERDE YER ALDIM MESLEGIM IDARI ISLER ELEMANIYIM PERSONEL SEFI YARDIMCILIGI YAPTIM KAMP AMIRLIGI YAPTIM LISE MEZUNUYUM RUSCAM GAYET IYIDIR RUSYADAN EVLIYIM IDARI ISLERDE YAPMAYACAM IS YOKTUR ISIMI ELIMDEN GELDIGI KADAR TEMIZ VE DUZGUN YAPARIM VERILEN GOREVI LAYIKIYLA YERINE GETIRIM EGZER PUROGRAMLARINI BILIRIM KISACA SANTIYECIYIM SANTIYECILIGIN NE OLDUGU GAYET IYI BILIRIM COK DISIPLINLIYIM INSANLARLA DIYALOGUM GAYET IYIDIR ALDIGIM PARANIN HAKKINI VERIRIM BANA ULASACANIZ ADRES VE TELEFON NUMARALARIM ferhat.aruk@hotmail.com 0546 259 27 78 saygıalrımla arzederım

  3. BEN KALIP DUVAR SIVA ALCI SIVA FORNENIYIM 15 YIL BIR FIRMADA SUUDI ARABISTAN DA DIL ARAPCA INGILISCE OYGUNSE BIR SIZLERLE CALISMAK ISTIYORUM TEL 05317895724

  4. selam ben elektirik ve gaz altı kaynakcısıyım yurdışında 2sene calıştım afrika ve dominik cumhuriyetınde insaat kalıp işinde de calıştım hem yurdısı hem yurt içi sizinlede calışmak isterim tel 05414658265

  5. selam ben oğzuhan karataş tekfenle yurt dışında da çalışmak istiyorum kabul ederseniz izmit rafinerisinde çalıştım projeyi bitirirerek iş bitimi ile ayrıldım testli argon elektrik kaynakçısıyım ilgilenirseniz sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here