web
counter
TEKSTİL SEKTÖRÜNDE İŞ, 5 BİN KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

TEKSTİL SEKTÖRÜNDE İŞ, 5 BİN KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM

Tekstilcilerin 5 bin istihdam sözü vermesiyle teşviğin kapısı aralandı. Adana ve çevre illere verilen teşviki yetersiz bulduklarını ve bölgenin bu alandaki talebini Bakan Babacan’a ileten tekstilciler, girişimlerinin meyvesini aldı. Önceki gün Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren teşvik yatırımcıyı da sevindirdi. Bu teşvikle devlet yapılacak 1 milyar liralık yatırımdan alacağı 220 milyon vergiyi istihdama yönlendirmiş oldu.

KARTEKS 200 ELEMAN ALIMI
“Karteks” Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kadı, yüzde 100 kapasite artırımına gittiklerini belirterek, 60 milyon dolarlık yatırımın yakın zamanda kurdelesini keseceklerini söyledi. Yeni yatırımla 200 eleman daha alacaklarını kaydeden Halil Kadı, bölgede yatırımların hızla artacağını ve 5 bin istihdamın rahatlıkla yakalanacağını kaydetti. Kadı, ‘Bu teşvikle tekstil sektöründe yatırımların önü açıldı.’ dedi.

300 ELEMAN ALIMI DAHA
Bilici Yatırım Finans Grup Başkanı Tamer Bilici, Osmaniye’de aldıkları arsayı yatırım için beklettiklerini, teşvikle birlikte 90 milyon liralık yatırımı da hızlandıracaklarını kaydetti. 300 kişiyeistihdam oluşturacaklarını vurgulayan Tamer Bilici, ‘Tekstil yükselen değer. 5 ayın siparişlerini şimdiden aldık. Yeni sipariş isteyenlere veremiyoruz. Bu teşvik bizi rahatlattı ve yeni yatırımların da önünü açacak.’ diye konuştu.

Bunlara da göz atın

1 Comment

  1. ufuk

    19 Ocak 2011 Çarşamba at 13:57

    lise mezuyum.askerlimi yaptım..b sınıf ehliyet bekar…0539 985 90 96

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>