Türk İnşaat Şirketleri İşçi ve Eleman Alımları

498

Türk inşaat şirketleri yurt dışında kendilerini kanıtlamaya ve sürekli yeni projeler almaya devam ediyorlar. Söz konusu şirketler yaptıkları ler ve ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’den birçok kişiye de yurt dışında iş imkanları sunuyorlar.

Fransa, 35 milyar Euro’ya mal olacak ‘Büyük Paris Projesi’ için Türk yatırımcıları bekliyor. Büyük Paris Projesi çerçevesinde 200 kilometrelik metro hattı, 75 yeni gar, 55 bin kişinin istihdam edileceği Uzay Üssü ve Silikon Vadisi inşa edilecek.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Paris Yatırım Ajansı ve Fransa Yöneticiler Ve Girişimciler Federasyonu’nu (FEDIF) ile birlikte Fransa-Türkiye Yeni Yatırım ve Partnerlik Fırsatları Fransız ve Türk İş Dünyası Toplulukları Buluşması organizasyonu gerçekleştirdi. Toplantıda Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin himayesinde gerçekleştirilen Ekonomik Kalkınma Hamlesi olarak bilinen ‘Büyük Paris Projesi’ni açıklayan Paris Yatırım Ajansı Başkanı Pierre Simon, 2025 yılına kadar sürecek olan kalkınma hamlesi içinde 200 kilometre uzunluğunda metro hattı, 75 yeni gar, bin 100 şirketin ve 55 bin kişinin istihdam edileceği Uzay Üssü ve Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları için bir Silikon Vadisi inşa edeceklerini açıkladı.

Fransa’da 35 Türk şirket var

Son yıllarda Türkiye ile karşılıklı ziyaretlerin arttığına dikkat çeken Simon, ikili ilişkileri güçlendirmek için çalıştıklarını söyledi. Türkiye’nin son yıllarda kazandığı tecrübe, profesyonellik ve ciddiyetin farkında olduklarını da kaydeden Simon “Türkiye de tıpkı Fransa gibi metropol bir kente sahip ve 16 milyon nüfuslu İstanbul’un gelişimi için çalışmalar yapıyor” dedi. Büyük Paris Projesi’ni bugüne kadar Brezilya, Hindistan, Ortadoğu, Kuzey Amerika gibi ülkelerde tanıttıklarını söyleyen Simon “Türkiye’nin hızlı gelişimi ve dinamizminden dolayı artık sizlerin de bu projeye dahil olma zamanının geldiğine karar verdik. Fransa’daki Türk şirket sayısı 35 iken Türkiye’deki Fransız şirket sayısı 400 civarında. Bu oranı dengelemek istiyoruz” dedi.

Yapılan metropol araştırmalarında Paris’in her zaman yer aldığını, ancak İstanbul’un son yıllarda parlayan bir yıldız haline geldiğine dikkat çeken Simon, şunları söyledi: “İstanbul da artık büyük metropoller radarına girmiş bulunuyor. Ve her yıl giderek daha da önemli noktalara geliyor” dedi. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin büyük destek verdiği Büyük Paris Projesi çerçevesinde Türk yatırımcılar ile birlikte çalışmak istediklerini dile getiren Simon “Fransa’nın 7 bölgesini ve havalimanlarını birbirine bağlayan 200 kilometre uzunluğunda metro hattı, 75 yeni gar, bin 100 şirketin ve 55 bin kişinin istihdam edileceği Uzay Sanayi üssü ve Ar-Ge ve inovasyon merkezi Silikon Vadisi inşa edeceğiz. Bunların yanı sıra Phara ve Trangle kuleleri inşa ediyoruz. Ekonomik kalkınma hamlesinde Türk yatırımcıların da katkısı olmasını istiyoruz” dedi.

fransa işçi alımı, fransada is ilanlari, fransa iş ilanları, fransada is ariyorum, pariste is ariyorum

11 YORUMLAR

 1. slm 4 tane makenik sıhhı tesisat ustasıyız 4 müzün yapabilecei işler .siyah boru.calvamiz..pprc.vitifre.cıromaj.pvc. kaynak hariç tüm mekenik işlleri yurt dışında iş yapan firmalar ilgilenirse memnu kalacakları garanti05378395821

 2. 1978 adana dogumluyum
  endüstri meslek lisesi elektril bölümü mezunuyum
  elektrik ustalık belgem bulunmaktadır
  çalıştıgım firmalar: Irak BETA İNŞAAT kerbela
  Irak ROTAM GRUP necef

  05326254322

 3. iyi günler. ben yurtdisinda is ariyorum,her türlü vinc kullaniyorum özellikle kule vinc ehliyetim var.her türlü kaynak yapiyorum diplomam var isimde tecrübem vardir.forgrif ehliyetim var yurt disi tecrübem var(22 yil avusturya,da kaldim) iyi derece almanca konusabilirim. bu standartlarda yurtdisinda is ariyorum saygilarimla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here