TÜRK TELEKOM PERSONEL ALIMI, İŞ BAŞVURULARI

329

Başarılı şirketlerinden biri olan Türk Telekom 3 bin 357 kişiyi e aldı, bin kişiyi de bu yıl alacak…

TÜRK Telekom, 2010’da Türkiye çapında 3 bin 357 kişiyi bünyesine kattı. 250’den fazla çalışan büyük şehirlerde üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra Türk Telekom’un sağladığı “tersine beyin göçü” fırsatı ile memleketlerine Türk Telekom çalışanı olarak döndü. Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, “Bu kadar çalışanı, istihdamı birarada görmek bizi sevindiriyor, rakiplerimizi de korkutuyor” dedi.

Türk Telekom, geçen yıl işe aldığı 3 bin 357 yeni çalışanını, CNR Expo Fuar Merkezi’ndeki “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” programında biraraya getirdi. Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, “Bu yıl geçen yıl kadar eleman almayacağız ama yine binli sayıların üzerinde istihdam sağlayacağımızı düşünüyorum. Bu kadar içalışanı, istihdamı birarada görmek açıkçası bizi sevindiriyor, rakiplerimizi de korkutuyor” dedi.

Geçen yıl işe aldıkları 3 bin 357 kişinin yüzde 58’inin mühendis ve tekniker, yüzde 42’sinin de idari bölüm mezunlarından oluştuğunu belirten Bozkurt, istihdamda yerelliğe önem verdiklerini, 81 ilde de eleman istihdam etmeye çalıştıklarını anlattı. Son 4 yılda 9 bin kişiye istihdam sağladıklarını ifade eden Bozkurt, genel müdürlükte ve bölgelerde, üst yönetici, uzman ve müdür olarak yurtdışında okuyanları ve çalışanları da işe aldıklarını ve tersine beyin göçü sağladıklarını kaydetti.

11 YORUMLAR

  1. slm ben tayfur askerde habermerkezi kısım çavuslugu yaptım ve bonservıs aldım ama malesef telem operatoru olarak bıle işe alınamadım ve ayrıca posta dogıtımının en ıyı sekılde egıtımını aldım ama dagıtıcı bıle alınamadım TURK TELEKOMA!

  2. bu kacıncı basvurum lutfen dıkkate alın ıse cok ıhtıyacım var kader yalçın 84 dogumluyum sılahlı guvenlık kartım var lıse mezunuyum sırnakta ıkamet edıyorum en kısa zamanda ulasmanızı temennı ederım 0545 8939570

  3. ADIM SOYADIM : SERKAN TERZİOĞLU 2 YILLIK PAZARLAMA MEZUNUYUM AÇIK ÖĞRETİMDEN 4 YILLIK İŞLETME BÖLÜMÜNÜ TAMAMLIYORUM 3 SINIFTAYIM B SINIFI EHLİYETİM VAR CEP NUMARAM : 0543 351 82 07

  4. slm ben nuri bilgisayar bölümü mezunuyum E sınıfı ehlyetim,silahlı güvenlik sertifikam var.İşe ihtiyacım var evliyim şu an ailemi doktora götürebilmek için sigortamı başka birisi ödüyor buda beni çok rahatsıs ediyor.başvurumu dikkate almanı temenni ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum.tlf.05387782401.

  5. ismim ramazan 23 yaşındayım 180 boylu 70 kilolu silahlı kimlik kartım var çalışıyorum e ehliyetim var world excel program sertifikam var afyon ve denizli şubalerinizdeki bolgelerede çalışmak istiyorum no 0541 357 55 21

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here