free web stats

TBMM Personel Memur Uzman Yardımcısı Alımı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı Genel Sekreterliği, yasama hizmetlerinde çalıştırılmak üzere, yarışma ve yeterlik sınavı ile 40 uzman yardımcısı alacak.

TBMM Genel Sekreterliğinin uzman yardımcısı alımına ilişkin duyurusu Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Duyuruya göre uzman yardımcılığı sınavının yazılı kısmı için, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince ve (A) grubu kadrolar için 2009-2010 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarının sonuçları esas alınacak.

KPSS sonuçlarına göre seçilecek adaylar, ayrıca TBMM tarafından yapılacak sözlü sınava alınacak.

2009-2010 yıllarında (A) grubu kadrolar için yapılan KPSS LİSANS sınavları sonucunda, 100 üzerinden 70 ve daha yüksek puan alarak başarılı olan adaylardan, kurumda görev talebinde bulunacaklar, ilan tarihten başlamak üzere 30 gün içinde istenen belgelerle birlikte mesai saatleri içerisinde TBMM Personel ve Özlük İşleri Müdürlüğüne başvuracak.

SÖZLÜ SINAV

2009-2010-KPSS lisans sınavlarında 100 üzerinden 70 ve daha yüksek puan alan adaylararasından, en yüksek puan alan adaydan başlayarak ilanın ilgili maddesinde belirtilen kadro sayısının en fazla dört katı aday, 15 gün önce yer, gün ve saat bildirilmek suretiyle sözlü sınava çağrılacak.

Yapılacak sıralamaya göre sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların isim listesi TBMM Genel Sekreterliği http://www.tbmm.gov.tr/insan_kaynaklari İnternet adresinden duyurulacak. Bu arada sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan alınması şartı aranacak.

Kaynak: AA

TBMM Personel Memur Uzman Yardımcısı Alımı 2016

tbmm uzman yardımcılığı 2015, tbmm uzman yardımcılığı 2016

2017 iş ilanları, bugünkü ilanlar, memurlar, memur haber, takvim, kariyer.net, yenibiriş.com, maaşlar, kpss, sınavlar, ne zaman, 2016, başvuru şartları, ne iş yapar, iş ilanları, iş başvurusu, işkur, sabah ilan, posta ilan, gazete, haber, son dakika ilan bürosu, gazete ilan ajansı, gazeteye ilan vermek istiyorum

Bir Cevap Yazın