Yeni İnci İç Giyimde 500 Personel Alımı Yapacak

83

2012’de iç giyimin yanı sıra mayo ve çorap sektöründe de faaliyet göstermeye başlayacak Yeni İnci, Türkiye genelinde 500 kişiyi istihdam edecek.

İç giyim alanında faaliyet gösteren Yeni İnci, Bayrampaşa’da açacağı ikinci fabrikasıyla çorap ve mayo üretimine başlayacak. Bu ay içinde açılacak yeni fabrikada 400 kişiyi e alacaklarını söyleyen Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Furkan Atakan, “Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde açmayı planladığımız cadde mağazalarıyla birlikte 2012 yılında 500 kişiye istihdam yaratmayı planlıyoruz” diyor. Şu an için ağırlığı yeni fabrikada çalışacak kişileri belirlemeye verdiğini dile getiren Atakan, işe alınacak 400 kişiden 30’unun beyaz yakalı olacağını vurguluyor.

Beyaz yakalılarda yabancı dil şart
Kapalı alanı 15 bin metrekare olan fabrikaya 4 milyon dolarlık bir yatırım yaptıklarını söyleyen Atakan, başvuru yapacak adaylarda hangi özellikler aradıklarını şöyle sıralıyor: “Fabrikamızda çalışacak beyaz yakalı grup; üretim, satış, pazarlama, araştırma- geliştirme ve satın alma gibi birimlerde görev alacak. Bu nedenle kendini iyi yetiştirmiş, üniversite mezunu, yabancı dil bilen ve temel mühendislik bilgileri güçlü kişilere ihtiyacımız var. Tekstil sektöründe çalışacak beyaz yakalıların ise matematik ve fen derslerinde başarılı olmaları, kimya ve ekonomi konularına ilgili olmalarına bakıyoruz. Ayrıca gelişmeye ve sürekli öğrenmeye açık olmak da yine beyaz yakalılar için aradığımız kriterler arasında yer alıyor.” Mavi yakalılarda ise en önemli kriterin tecrübe olduğunu vurgulayan Furkan Atakan, planlama, fason takibi, imalat ve üretim süreçlerini bilenlere de öncelik verileceğini belirtiyor. İş başvurularını şirketin resmi internet sitesi üzerinden kabul ettiklerini söyleyen Atakan, Bayrampaşa’daki genel merkezden ve Nişantaşı, Eminönü, Fatih’teki Maddam mağazalarında da başvuru formu doldurulabildiğini dile getiriyor.

yeni inci iş ilanları, kom iş ilanları, karteks işçi alımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here