web
counter
Ziraat Bankası Personel Memur Alım İlanı | Personel İşçi Memur Alımı 2017 İş Başvurusu

Ziraat Bankası Personel Memur Alım İlanı

Ziraat Bankası’nın üst düzey yöneticileri önümüzdeki dönemde banka personel ve memur alımları kapsamında 3 bin 265 kişilik banka personel alımı yapacağını duyurdular. Buna göre Ziraat Bankası personel alımları çerçevesinde:

Banko asistanı alımı, servis görevlisi alımı, müfettiş yardımcısı alımı, kontrolör alımı ve uzman yardımcısı alımı yapılacak. Ziraat Bankası personel alımlarına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar sınav tarihlerini yazının devamında görebilirler.

Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, bankanın İstanbul Finans Merkezi’ne taşınma projesi ve yeni şubeleşme çalışmaları nedeniyle oluşacak personel ihtiyacının karşılanması amacıyla sınavla, 3 bin 265 yeni personel alacağını bildirdi.

Ali Toker, yazılı açıklamasında bankanın içinde bulunduğu dönüşüm sürecinde yapılan çalışmalara paralel olarak yeni personel alımıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ziraat Bankası Yeni Şubelerine Personel – Memur Alımı Yapacak

Dönüşüm sürecinde Ziraat Bankası’nın yeni oluşturulan 5 kurumsal, 27 ticari ve 73 girişimci şubeyle birlikte toplam bin 486 şubeyle hizmet verdiğini belirten Toker, ”Bankamız şubeleşme çalışmaları çerçevesinde, ihtiyaç olan yerlerde yeni şubeler açmaya devam edecektir. Kısa-orta vadede İstanbul’da 100 adet şube, hiçbir bankanın bulunmadığı 36 ilçede ise ‘butik şube’ açmayı planlamaktadır” ifadesini kullandı.

Bankanın, ”İstanbul Finans Merkezi’ne taşınma projesi ve yeni şubeleşme çalışmaları nedeniyle oluşacak personel ihtiyacının karşılanması amacıyla yeni çalışma arkadaşlarını bünyesine katacağını” belirten Toker, şunları kaydetti:

”Personel alımında 4 yıllık üniversite mezunlarının yanı sıra, bu yıl ilk defa lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da yaşadıkları il ve ilçelerde çalışma imkanı sunulacak. Adaylar yaşadıkları şehirde bulanan şubelerde istihdam edilmek üzere sınava katılacak.

Yapılacak sınavlarla bankamız, 2 bin 500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 3 bin 265 genç personeli bankacılık sektörüne kazandırmayı hedeflemektedir.”

Ziraat Bankası Yeni Personel Alım Sınavları

Toker, iç kontrolör yardımcısı ve müfettiş yardımcısı yazılı sınavlarının 17 Kasım 2012 tarihinde 7 il merkezinde düzenleneceğini, Teftiş Kurulunda uzmanlaşmaya gidilerek idari bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarından olmak üzere 3 ayrı dalda sınav yapılacağını kaydetti. Ali Toker, adayların alanlarına göre özel eğitimlerden geçirilerek çalışma alanlarına göre uzmanlaşmalarının sağlanacağını belirtti.

Banko asistanı, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavlarının 24 Kasım 2012 tarihinde 21 il merkezinde düzenleneceğini belirten Toker, adayların ihtiyaç açıklanan iller içinde başvuruda bulunacaklarını, banko asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunları, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunlarının bölüm ayrımı yapılmaksızın başvurabileceklerini ifade etti.

Açıklamaya göre, adaylar, düzenlenecek sınavlara 17-28 Eylül 2012 tarihleri arasında Ziraat Bankası internet sitesinden başvuruda bulunulabilecek. Başarılı olan adaylar, Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda özel eğitimlerden geçirildikten sonra göreve başlatılacak.

Bunlara da göz atın

6 Comments

 1. NESRİN SEVENLER

  17 Eylül 2012 Pazartesi at 11:09

  05,10,1982 Bursa doğumluyum, 1999 ticaret lisesi mezunuyum. 6 yıl metro gross markette kasiyerlik yaptım, 2 yıl Bursa kapalı çarşı da kuyumcu muhasebesinde görev yaptım. Rakamlarla aram çok ıyı çok hızlı işlem yapıyorum, mesala hesap makinasına bakmadan işlem yapabilecek kadar seriyim. İş disiplinini severim, güleryüzlüyüm, işte süreklilikten yanayım, çalişmayı seviyorum ve kesinlikle yaşımı göstermiyorum. Sizinle çalışmaktan büyük onur duyarım değerlendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum. Şimdiden teşekkürler..

 2. MEHMET EMİN SÖNMEZ

  17 Eylül 2012 Pazartesi at 12:33

  zisinle beraberçalışmak istiyorum daha güzel yarınlar için ve tomlumun geleceği için.

 3. FATMA KİRİŞÇİ

  17 Eylül 2012 Pazartesi at 15:10

  Adıyaman üniversitesi 2012 işletme yönetimi mezunuym.Sizinle çalışmak isyiyorum.

 4. kuddisi ömer tokmak

  20 Eylül 2012 Perşembe at 14:54

  merhaba ben Kuddisi Ömer.1981 YalvaçIsparta doğumluyum.Anadolu üniversitesi işletme fakültesi mezunuyum.Bankanızda bana uygun bir görevde çalışmak istiyorum.

 5. gülsüm

  23 Eylül 2012 Pazar at 18:56

  islam uyar ticaret meslek lisesi bilgisayarlı muhasebe bölümü mezunuyum. Pro metal hafif metaller dök.san.tic.san.ltd.şti. firmasında muhasebe bölümünde 2011-2012 yıllar arasında staj yaptım. Bilgilerinize sunarım.

 6. Alime ÖZ

  01 Ekim 2012 Pazartesi at 12:57

  Ticaret lisesin de okudum.lisans işletme mezunuyum. Deneyim olarak da stajerlik döneminde ki bilgiler var

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>