Türkiye’de sanayi ve turizmden sonra istihdam konusunda potansiyel taşıyan sektörlerden biri de güvenlik sektörü. Güvenlik sektörünün dünyadaki pazar büyüklüğü ortalama olarak 250 trilyon lira ve söz konusu sektör her geçen gün büyümeye devam ediyor. Sadece Türkiye’de güvenlik piyasasının kapsamı ise 5 trilyon lira.

Güvenlik sektöründe Avrupa’nın en büyük ülkeleri 220 bin güvenlik elemanı ile ilk sırada İngiltere, 170 bin güvenlik elemanı ile ikinci sırada Türkiye.

Türkiye’de güvenlik sektöründeki lider firmalardan biri olan Securitas bu yıl sektöre 10 bin güvenlik görevlisinin daha dahil olacağını açıkladı.

Yasaya göre güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların bazı eğitimlerden geçmesi gerekiyor.  Çalışma sertifikaları ise emniyet müdürlüğünden alınıyor. Securitas güvenlik sektöründeki iş ve ve kariyer konusunu şöyle özetliyor: “İstihdam yoğun bir sektör. Kariyer fırsatı sunduğu için de tercih ediliyor. Üniversite mezunlarından başvuru sıklıkla geliyor. Ancak kadın çalışan oranı halen istenilen seviyede değil. İdari birimlerde kadın çalışan sayısı fazla. Hanımlar bizim imizde inanılmaz güzel işler başarıyor.”

Özel güvenlik sektöründe 2011 yılında ve diğer yıllarda personel alımı artarak devam edecek. Kısacası sektörde iş imkanı mevcut, değerlendirmek isteyen adaylar kendilerini bu alanda geliştirebilirler.

kredi yurtlar kurumu güvenlik görevlisi alımı, kyk güvenlik alımı, kyk özel güvenlik alımı, kyk güvenlik görevlisi alımı, kyk güvenlik görevlisi maaşları