Merkezi olarak Batman’da faaliyet gösteren bir güvenlik şirketi eleman ve personel alımları kapsamında yurtdışı için güvenlik görevlisi alımı yapacak. Buna göre söz konusu güvenlik görevlisi alımı kapsamında e alımı yapılan personel Irak’ta bir petrol arama şirketinde çalışacak. 1200 dolar maaşla 20 adet güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Merkezi Batman’da olan özel bir güvenlik şirketi, Irak’ta petrol arama şirketinde istihdam etmek üzere 20 güvenlik görevlisi alacak.

Başvuruların şahsen yapılması gerektiğini belirten güvenlik şirketi genel koordinatörü Bünyamin Nayman, daha önce benzer bir iş için Irak’ta 30 personel görevlendirdiklerini söyledi.

Nayman, “Özellikle bize başvuruda bulunan güvenlik personellerinin bekar olması tercihimizdir. Irak’ta özel bir petrol şirketinde istihdam edeceğimiz güvenlik personeline bin 200 dolar maaş ve tüm konaklama ihtiyaçları da şirket tarafından karşılanacaktır. Bize başvuruda bulunan arkadaşlarımız hiçbir siyasi ve bürokrasiyi araya koymasınlar. Onların istihdamı konusunda elimizden geleni yapacağız. Bizim bu işten hiçbir menfaatimiz yok. Tek hedefimiz işsiz gençlerimizin istihdam edilmesidir. 2012 yılı içerisinde özel şirketlerde yaklaşık 100 kişi istihdam ettik. Hedefimiz her yıl bu sayımızı ikiye katlamaktır” dedi.