15 BİN ÖĞRENCİYE BURS, MALATYA EĞİTİM BURSU

Malatya’nın sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek önemli bir eğitim projesine imza attılar. Yeni projenin ismi MALATYA EĞİTİM BURSU PLATFORMU. Söz konusunu eğitim bursu platformu Malatya’lı öğrencilere eğitim süreçlerinde destek olmak amacıyla burs verecek.

Malatya Eğitim Bursu Platformu ciddi ve bir o kadar pratik bir sistem üzerine kurulmuş. MEBP resmi web sitesinde iki ana bölüm mevcut. Bunlardan biri burs vermek isteyen kişileri diğeri ise burs almak isteyen öğrencileri kapsıyor. Burs almak isteyen Malatyalı öğrenciler ilgili bölümden burs başvurusu yapabilir, burs başvuru formu ve iletişim formuna ulaşabilirler.

Eğitim bursu için hangi belgeler gerekli?

1- Öğrenci Belgesinin Aslı (Okulun Öğrenci İşlerinden Alınacak)
2- Aile Nüfus Kayıt Örneği ve Adres Beyanı (Nüfus Müdürlüğünden Alınacak)
3- Gelir Ve Mal Durumunu Gösterir Belge (Bordro, Tapu Kaydı vs.)
4- Özürlü Öğrencilerden Özürlü Raporu
5- Üniversitede Okuyan Kardeşlerin Öğrenci Belgeleri
6- Durumu Gösteren Diğer Belgeler (Anne-Babası Özürlü Olanlar İçin Özürlü Raporu, Şehit Yakını Olanlar İçin Şehit Yakını Belgesi, Shçek’te Kalanlar İçin Kaldığına Dair Belge)

Yukarıda bahsi geçen tüm evraklar eksiksiz olarak tamamlanıp, dosya haline getirilerek Malatya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına elden veya posta ile ulaştırılmalıdır.

Burs Başvuru Formu

Eğitim bursu başvuru formuna buradan ulaşabilir, burs başvuru formunu doldurarak MEBP burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

12 Ocak 2011- Bugün itibari ile eğitim bursu için tahsis edilen miktar yaklaşık 900 bin TL, burs başvurusunda bulunan öğrenci sayısı yaklaşık 7800, burs tahsis edilen öğrenci sayısı ise yaklaşık 770.

Malatya Eğitim Bursu Projesi’nden burs alabilmek için örgün eğitim veren bir üniversiteye kayıt yaptırmış olmak ya da halen öğrenimini devam ettirmek gerekmektedir. Burs başvuru formunu doldurup, vicdani yükümlülük sözleşmesini de onayladıktan sonra tamamladığınız burs başvuru leminden sonra sizin için “bursiyer üye” hesabı açılmaktadır. Her yılın ekim ayının son gününe kadar burs başvuru formunu doldurmak ve her öğretim yılı başında bilgilerinizi güncellemeniz burs verilmesi için gerekli başvuruyu gerçekleştirmiş olmanız anlamına gelmektedir.

malatya eğitim bursu sonuçları isim listesi, malatya egitim bursu sonuclari, malatya eitim bursu, malatya eğitim vakfı burs sonuçları, malatya burs sonuçları