Siirt’te bir tekstil fabrikası 200 personel arıyor ancak personel bulamıyor. Söz konusu tekstil fabrikası 1 yıldır tekstil inde çalışacak eleman bulmamaktan şikayetçi. Fabrika 2 bin TL maaş ile çalışacak yaklaşık 200 tekstil işçisi arıyor.

Siirt’te faaliyet gösteren tekstil fabrikasının işletmecisi 2 bin Tl maaş yanında öğle yemeği, sosyal güvenlik sigortası – SGK ve servis imkanları da sunduklarını ancak buna rağmen personel bulmakta zorlandıklarını dile getiriyor.

Öncesinde yaklaşık 50 kişinin çalıştığı bir tekstil atölyesi kuran işletmeci sonrasında işlerini genişleterek yaklaşık 400 kişilik yeni bir fabrika kurdu anca hiç beklenmedik şekilde ortaya çıkan işçi bulma sorunu işleri sekteye uğrattı. Tekstil fabrikası işçi sorunu sebebiyle uzun zamandır tam kapasite ile çalışamıyor.

Tüm imkanlara rağmen işçi bulunamıyor
Siirt – Kurtalan karayolu üzerinde faaliyet gösteren tekstil fabrikası çalışanlarına sunduğu birçok imkana rağmen işçi bulmakta zorlanıyor. İşletmeci, haftada 2 gün izin, sgk, öğle yemeği, servis ve 2 bin TL maaşa rağmen işçi bulamadığını dile getiriyor.