20 BİN LİRAYA KADAR KAZANÇ GETİREN MESLEK

Diploma veya lisan sahibi olmadan ayda 3 bin ile 20 bin lira arasında gelir elde etmeniz mümkün. Söz konusu meslekte başarılı olmak için iyi bir müzik kulağına ve temel bilgiye sahip olmanız yeterli. Evet DJ’lik yaparak iyi paralar kazanmak elinizde.

Önceleri çok da rağbet gören bir meslek olmamakla birlikte bir meslek olarak dahi görülmüyordu. Fakat tüm dünyada büyük ve önemli bir gelişme gösteren DJ’lik Türkiye’de de hızla yaygınlaşıyor. Şu anda Türkiye çapında birçok genç DJ’lik yaparak kazanç elde ediyor.

Önceleri sadece disko ve radyolarda çalışma olanağı bulabilen DJ’ler yeni dönemde eğlence sektörünün genişlemesi ve etkinliklerin çeşitlenmesi ile gece kulüpleri, eğlence mekanları, yazları beach club’lar, kışları şirketlerin parti ve organizasyonları, hatta düğünler ve nişanlarda dahi iş yapabiliyorlar.

Ne kadar kazanıyorlar?
Türkiye’de fiyatlar dünyaya kıyasla biraz düşük olmakla birlikte kadrolu çalışan DJ’ler ortalama olarak 2500-3000 lira alıyorlar. Fakat bağımsız çalışanlar kadrolu çalışanlara göre genellikle daha fazla kazanç elde edebiliyorlar. Özellikle popüler isimlerin gecelik fiyatları 10-12 bin liraya kadar tırmanabiliyor.

Kısa süreli bir eğitim ve sahip olacağınız bir kaç cihazla siz de bu e adım atabilir, DJ’lik yolunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

en çok gelir getiren meslekler