5 Bin Engelli Personel Alımı

engelli_personelHüküme yıllardır personel alımına önem göstermeye çalışırken bunun yanında engelli personel alımına gereken önemi vermeye çalışıyor. 13 yıl süresince toplamda 41 bin adet engelli personel alımı yapıldığını dile getiren Selçuk Özdağ 2016 alımları kapsamında yine 5 bin adet engelli personel alımı yapılacağını söyledi.

Türkiye’de yaklaşık olarak 3 milyon itme engelli, 2 milyon görme engelli, 3 milyon da ortopedik ve zihinsel engelli bulunuyor. Hükümet yeni engelli personel alımıyla engelli vatandaşların evlerinden çıkarılıp sosyal hayatta yer almasını ve diğer yandan da üretken hale gelmesini amaçlıyor.

Ak Parti sözcüsü 2016 yılı engelli personel alımına ilişkin şunları söyledi.

“13 sene içerisinde 41 bin engelli vatandaşımızı işe aldık. 2016 yılı içerisinde 5 bine yakın kişiyi daha işe alacağız. Bu kardeşlerimizi istihdam edeceğiz. Özel sektör de aynı şekilde istihdama devam edecek. Biz de bunların gerek eğitim merkezilerini mükemmel hala getirmek gerekse de meslek edinme kurslarıyla meslek edinmelerini sağlamak, meslek edindikten sonra da meslek atölyelerinde üretken hala getirmek istiyoruz.”

“Bir yandan engellilerimiz maaş, diğer yandan engelli ailelerimize bakım ücreti veriyoruz. Bir diğer yandan 65 yaşını geçen herkese maaş veriyoruz. Okula başlayan çocukların annelerine, ücret ödüyoruz. Üniversiteye gidenlere de burs ve kredi veriyoruz. Türkiye, büyüyor ve gelişiyor. Şimdi de engelli kardeşlerimizle ilgili engelli yaşam merkezleri oluşturuyoruz. Anneler ve babalar, engelli çocukları varsa geçici olarak, günübirlik, saatlik buralara bırakacak.”

2016 engelli personel ilanlarını “engelli alımları” kategorisinden takip edebilirsiniz.

engelli iş, trabzon kamuda engelli eleman alimi