Yapı Kredi Koray GYO ve Koray İnşaat‘ın kurumsal ortağı YKS, 5 yılda 3 milyon metrekarelik 100 inşaat projesi gerçekleştirecek. Projelerin uygulamasında toplam 4 bin personel görev alacak. Kısacası söz konusu projeler ve personel alımı ile birlikte 4 bin kişi iş sahibi olacak.

YKS bugün itibarıyla 25’in üzerinde projede, 1.13 milyar dolar yatırım değeri olan 1.3 milyon metrekareyi yönettiğinin altını çizen Fındıkoğlu, ‘Bunların içerisinde ofis, konut, AVM ve endüstri tesisi alanları bulunuyor’ diye konuştu.

4 bin personel, eleman ve işçi alımı yapılacak
1988 yılında tesis yönetim firması olarak kurulan YKS, 5 yıl içerisinde 2 milyar dolar değeri olan 100 projede 4 bin personel ile 3 milyon metrekareyi yönetmeyi ve 75 milyon dolar letme bütçesine ulaşmayı hedefliyor. YKS Genel Müdürü Sinan Fındıkoğlu, YKS’nin kuruluş amacının Yapı Kredi Plaza’nın yönetim ve işletimi olduğunu ancak 1998’den sonra stratejik bir kararla dış müşterilere hizmet verir hale gelmeye başladığını söyleyen Fındıklıoğlu, YKS zaman içerisinde, konut, alışveriş merkezleri ve endüstriyel tesisler ile faaliyet alanını genişletti’ dedi.

Çok büyük yatırımlar söz konusu
YKS’nin son olarak hizmetlerine alışveriş merkezi kiralama ve yönetimini de eklediğini ifade eden Fındıkoğlu, ‘360 derece gayrimenkul yönetimi başlığı ile sektörde yeni bir dönem başlatıyoruz. Binalardan öğrendiklerimizi AVM yönetimine taşıyoruz. Şu an Bandırma’nın ilk alışveriş merkezi Liman ile İzmir’deki AsmaÇatı YKS’nin kiralama ve yönetim danışmanlığında yükseliyor. Bu sayıyı 5 yıda Türkiye genelinde 15 AVM’ye çıkaracağız. 2016’da toplam 100 projede 3 milyon metrekare yönetim ve 2 milyar dolar yatırım hedefine ulaşacağız’ dedi.

Kaynak: AKŞAM