Aday olarak başvurmak istiyorsanız öncelikle ingilizce bilmeniz şart. Bunun yanında adaylarda takım elbise şartı da var. En önemli nokta ise  Toyota, Doblo, Fiorino ve Megane modellerinden birine sahip olmanız gerekiyor.

Çırağan Palace Kempinski önündeki taksi durağı, aylık ortalama 5 bin 500 TL kazançla çalışacak lüks araca sahip İngilizce bilen taksi sahibi arıyor.

İstanbul Beşiktaş’ta Çırağan Kempinski Oteli’nin hemen karşısında yer alan İstanbul’un en değerli taksi duraklarından biri olan Çırağan Taksi, durağa afişle yeni taksiler arıyor. 5 yıldızlı otellerin önündeki taksi sahiplerinin günlük ortalama 180 ile 200 TL arasında kazandığı İstanbul’da, Çırağan’ın önünde çalışacak olan taksi sahibini de ortalama 5 bin 500 ile 6 bin TL aylık gelir bekliyor. Duraktaki taksi şöföründe ise İngilizce bilmesi isteniyor. Çırağan Taksi yetkilisi Özgür Elit, durağın özellikle turistlere hitap etmesi nedeniyle çok talep aldıklarını ancak İngilizce bilen eleman bulmakta zorlandıklarını kaydetti. Elit, İngilizce bilmenin bir avantaj olacağını söyleyerek bu sayede turistlerle tura çıkma ve gelirini katlama şansı da olduğunu belirtti. Taksi sahipleri kazançlarından 350 TL’yi ise durağa aidat olarak ödüyor.

Adaylar Takım Elbise Şartına Uyacak
Şu anda 20 aracın bulunduğu İstanbul’un en çok turist taşıyan duraklarından biri olan Çırağan Taksi durağında yeni alınacak 5 taksinin Toyota, Doblo, Fiorino ve Megane modellerinden birine sahip olması isteniyor. Durağa alınacak taksi şöförlerinin Çırağan Palace Kempinski otelinin kurallara da uyması gerekiyor. Taksi şöförlerinden her gün traş olma, takım elbise giyme (yazın mavi gömlek), yağmur yağdığında ise kirlenen arabayı hemen temizlemesi isteniyor.

Kaynak: Mynet 

taksi şöförü arayan duraklar, taksi şöförü arayanlar, gaziantep taksi şöförü arayanlar, eskişehir taksi şöförü arayanlar, gaziantep taksi şoförü ilanları