Ankara’da yeni bir alışveriş merkezi daha açılıyor. Yeni AVM’nin ismi Anatolium ve Alışveriş Vadisi projesinin ilk bölümünü oluşturuyor. Maya Holding ve Ikea yönetim kurulu başkanı yeni alışveriş merkezinin tanıtım toplantısında 3 bin kişiye iş kapısı açılacağını ve Anatolium’un yılda 10 milyon kişi tarafından ziyaret edilmesinin beklendiğini açıkladı.

Yeni proje ile Ankara’nın batısındaki alışveriş yoğunluğunun doğuya çekilmesi amaçlanıyor. Anatolium Ankara Alışveriş Parkı’nın haziran ayında hizmete açılması bekleniyor. Anatolium’un hemen yanında ise Nata Vega Alışveriş Merkezi kuruluyor. Ortaklaşa yürütülen projeler ve yatırımlarla birlikte söz konusu bölge bir alışveriş bölgesi olacak.

Yeni açılacak AVM’ler birçok kişiye iş sağlayacak

Yakında açılması planlanan alışveriş merkezleri güvenlik görevlisinden, temizlikçilere, satış elemanlarına kadar birçok kişiye iş kapısı olacak. Sadece Anatolium bünyesinde çalıştıracağı 3 bin kişi ile Ankara’da istihdama büyük katkıda bulunacak. Diğer projelerin de hizmete açılmasıyla birlikte daha fazla personel alımı yapılacak ve Ankara’da istihdam artacak.

Anatolium ve Nata Vega Alışveriş Merkezleri toplamda 5 bin kişiye sağlayacaklar.

nata vega is ilanlari, ankara nata vega iş ilanları