7 BİN TÜRK İŞÇİ ALINACAK, IRAK'TA 4 YIL SÜRECEK DEV PROJE

Irak’ta 600 bin kişilik konut projesi olan SADR’ın ihalesi Türk inşaat şirketlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Türk Şirketler Grubu tarafından kazanıldı. Projenin toplam maliyeti yaklaşık 11,5 milyar dolar ve 75 bin konutluk çok büyük ve önemli bir inşaat projesi.

Irak’taki dev projeyi üstlenen şirketler gurubundaki türk inşaat şirketleri: Tarmaş Ltd, Koçoğlu İnşaat, Kur İnşaat, Kazova İnşaat, Ulubol Ltd, İşkaya A.Ş

Toplam 22 bin kişi çalışacak
Yaklaşık olarak 48 ay (4 yıl) sürecek olan konut projesinde toplam 22 bin inşaat işçisine iş verilecek, bunlardan 7 bini ise Türkiye’den giden işçiler olacak. Mimar, inşaat mühendisi, teknik ofis uzmanı, ihale uzmanı, şantiye şefi ve saha mühendisi konumlarına nitelikli işçiler de alınacak.

Fizibilite çalışmaları çoktan tamamlanmış durumda. Projede alt yapı üstlenicisi şirketler de yer alacak. 7-8 milyar dolarlık inşaat malzemesi, çimento, makine ve teçhizat ile 200 civarında inşaat, mekanik ve elektrik tesisatı alt yüklenicisi, lojistik ensturumanlar ile Beton Santralleri, Tünel Kalıplar, çeşitli inşaat makinelerinin temin edilmesi gündeme gelecek. Dolayısıyla SADR projesi sadece söz konusu 6 türk şirketine değil bunun yanında birçok faklı türk şirketine kazanç sağlayacak.

irak isci alimi, ırak iş ilanları inşaat, ırakta iş, ıraktaki türk inşaat firmaları, irak insaat firmalari

Son Güncelleme: 08 Ocak 2011 Cumartesi 00:03